Millised ohud varitsevad lemmiklooma õues?

 1. Eraklient
 2. Kindlustused
 3. Lemmiklooma-kindlustus
 4. Millised ohud varitsevad lemmiklooma õues?

Värske õhk on kõigile kasulik ja seda igal aastaajal. Selleks, et saaksid oma lemmikuga muretult talverõõme nautida, ära unusta külmade ilmadega kaasnevaid probleeme.

Külm ja aktiivne välitegevus

Kuigi koeri ja kasse peetakse karvkatte tõttu mõnikord külmakindlateks, ei kaitse karvkate kõiki looma kehaosi. Kõige haavatavamad on jalad, mis puutuvad otse kokku külma maapinnaga. Lisaks on külmatundlikumad kõrvad ja nina. Külm ise ei ole ohtlik, kui me hoolitseme korralikult oma lemmiku eest – näiteks jälgime, et jalutuskäik ei veniks liiga pikaks ja et loom oleks kogu selle aja aktiivne ja tegevuses. Lisaks võiksid arvestada järgnevaga:

 • Külm ilm ja viirused. Mida väiksem ja lühema karvaga on Sinu lemmik, seda kiiremini hakkab tal külm. Tõsisema külmetuse tagajärjeks võib olla alajahtumine või külmakahjustus – mõlemal juhul toimeta loom kiiresti sooja ruumi ning vii loomaarsti juurde kontrolli. Lisaks muudab külm looma immuunsüsteemi vastuvõtlikumaks viirustele. Eriti suur nakkusoht on kohtades, kus käib palju koeri – loomakliinikute ümbrus, jalutusplatsid jne. Käreda pakasega jalutama minnes mõtle, kas loom võiks vajada vihmakindlat jakki või tasub teha lühem jalutuskäik.
 • Soolatud teed. Libedatele teedele puistatavad soolasegud võivad sisaldada looma jaoks mürgiseid ühendeid. Seepärast jälgi, et Sinu lemmik ei lakuks maapinda ega määrdunud käppasid. Sagedased jalutuskäigud soolatud teedel kahjustavad ka koera käpapadjandeid – viimaste kaitsmiseks pese neid pärast jalutuskäiku korralikult ning kasuta spetsiaalset käpavaha, -kaitseid või saapaid.
 • Jää. Kui teepind  muutub libedaks, hoidke kindlasti loom rihma otsas ja pigem vältige jää peale astumist, sest libisemine võib põhjustada lihaste ja liigeste kahjustusi.

Õuekoerad

Õuekoeral on kuudis soe vaid siis, kui selle külmaks ajaks ette valmistad. Tee oma lemmikule kuuti õlgedest ase, millel on loomal soe lesida. Sageli pannakse koerakuuti tekke, kuid need külmuvad kergesti ära ega hoia looma soojas. Lisaks veendu, et kuut on paraja suurusega. Liialt väike kuut ei paku koerale mingit rõõmu, ent ka liiga suur pole hea, sest loom ei suuda seda oma kehasoojusega üles kütta.

Mürgistused

Parklas olevatest loikudest võib Sinu lemmik saada surmava mürgituse. Külmade ilmadega valatakse autodesse antifriisi ehk külmakindlat jahutusvedelikku, mis võib auto radiaatori kaudu ka maha tilkuda. Antifriisi magus maitse meelitab ligi koeri ja kasse, kelle jaoks on vedelik väga mürgine. Esimeseks märgiks mürgistuse korral on korduv oksendamine. Mürgituse kahtluse korral pöördu kiiresti loomaarsti poole.

Pimedal ajal

Pimedal ajal vajab helkurit ka Sinu lemmik. Pimedal ajal satuvad loomad tihti liiklusõnnetustesse, sest autojuhid lihtsalt ei näe neid. Seetõttu veendu, et Sinu lemmik oleks nähtav. Loomapoodidest võid leida nii helkurveste, -saapaid, -rihmasid kui ka dioode, mida saad kinnitada kaelarihma külge.

 • Soovid kindlustada oma lemmikut?

  Kindlustuse ostmine internetist käib kiirelt ja lihtsalt. Hinna arvutamine ja kindlustuse sõlmimine võtab aega vaid paar minutit. 

  Osta kindlustus
 • Soovid rohkem infot kindlustuse kohta?

  Tutvu kindlustatavate kaitsete ja kindlustussummadega. Samuti peaksid teadlik olema, mida antud kindlustusega ei hüvitata.

  Loe edasi
 1. Eraklient
 2. Kindlustused
 3. Lemmiklooma-kindlustus
 4. Millised ohud varitsevad lemmiklooma õues?