Millal peab kaasas olema liikluskindlustuse poliis ja millal roheline kaart?

Tuletame meelde, et roheline kaart väljastatakse üksnes büroost lahtioleku aegadel, mistõttu on mõistlik sellega juba varakult enne reisi tegeleda.

Eestis ei ole liikluskindlustuse poliisi kaasaskandmine kohustuslik, politseil on võimalik poliisi kehtivust elektrooniliselt kontrollida. Küll aga peab juht enne sõidu alustamist veenduma, et poliis kehtib. Eriti tähelepanelik tuleb olla võõra sõiduki rooli istudes.

Teistes Euroopa Liidu riikides eeldatakse, et Euroopa Liidu liikmesriigi registreerimisnumbriga sõidukitel on kehtiv liikluskindlustus ning üksnes liikluskindlustuse kontrollimiseks sõidukit peatada ei tohi. Küll aga võib teise riigi politsei nõuda poliisi esitamist, kui sõiduk peatati muul põhjusel.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg tuletab autojuhtidele meelde, et rohelise kaardi saab vajadusel kindlustusseltsi büroodest. „Rohelise kaardi taotlemist ei maksa viimasele minutile jätta, kuna üldjuhul hilisõhtul ning öötundidel seda kätte saada ei õnnestu. Roheline kaart trükitakse spetsiaalsele rahvusvahelisele vormile ning seetõttu ei saa seda koduste vahenditega ise teha. Teist värvi paberit ei pruugi võõrriigi seadusesilm aktsepteerida," sõnas Veilberg.

Tasub meelde jätta, et Eestis ei ole liikluskindlustuse poliisi kaasaskandmine kohustuslik, Euroopa majanduspiirkonda (Euroopa Liit + Island, Liechtenstein ja Norra) reisijatel tuleb poliis kaasa võtta ning väljapoole Euroopa majanduspiirkonda reisijatel peab olema ette näidata kaasa võetud roheline kaart.