Sellest kevadest saab kindlustada oma jalgratast

If pakub nüüd koostöös Bike-ID’ga uudset rattakindlustust nii pühapäevasõitjatele kui tõsisematele harrastajatele. Rattakindlustusega saab ratast kindlustada nii varguse kui kukkumise vastu. ​

Kindlustuse sõlmimiseks tuleb laadida oma telefoni Bike-ID äpp, registreerida oma ratas tasuta rattaregistris ja tellida leping, mis kokku võtab aega paar minutit. Kindlustuse hinnad algavad 3.25 eurost kuus ning poliisi saab sõlmida kolmeks, kuueks või kaheteistkümneks kuuks.

If Kindlustuse partnerite osakonna projektijuhi Helen Kuremaa sõnul on pakutav rattakindlustus eelkõige koguriskikindlustus, millega on kaetud nii ettenägematud õnnetused kui ka ratta vargus. Kes aga soovib kaitset vaid ratta varguse vastu, siis saab varguse vastu kindlustada ka eraldi.

„Kui varasemalt on jalgrataste kindlustamine olnud pigem osa terviklikust kodukindlustuse paketist, siis nüüd suunatakse koostöös Bike-ID´ga tähelepanu konkreetse sihtgrupi ehk rattaomaniku vajadustele. Lisaks ratta vargusele on ka kaitse all kahjud, kus ratas vajab parandamist peale kukkumist. Rattakindlustuse makse ja omavastutuse suurus sõltuvad ratta väärtusest. Rattakindlustuse toode annab võimaluse jalgratast kindlustada ka neil inimestel, kes kodu erinevatel põhjustel ei ole veel kindlustanud," rääkis Kuremaa.

Rattaregistri looja Bike-ID turundusjuhi Kadi-Riin Leisalu sõnul näitavad analüüsi ja ohvriuuringute andmed, et Eestis varastatakse nelja miljoni euro eest rattaid aastas. „Olukord on tõsine ning just seetõttu tagab turvatunde eelkõige rattakindlustus. Kogu protsess on tehtud ratturile võimalikult mugavaks - ei mingit ostutšekkide esitamist ning jalgratta näitamist esinduses. Kaherattalise olemasolu tuvastatakse otse Bike-ID mobiiliäpis ning ratta väärtuse aktsepteerib Bike-ID ekspert. Kindlustuse sõlmimise eelduseks on, et ratas varustatakse ka Bike-ID turvakleebisega, mis saadetakse igale kindlustuse tellijale postiga tasuta," ütles Leisalu.

Kui kindlustuse vajadust ka hetkel pole, kasutage kindlasti võimalust ning registreerige oma ratas raaminumbri alusel tasuta Bike-ID rahvusvahelises registris. See aitab politseil varastatud jalgratast tuvastada ning suurendades võimalust, et ratas tagastatakse selle õigele omanikule.

Rattakindlustuse kohta saab täpsemalt lugeda SIIT​.