Ifis saab nüüd kindlustada enda kinnisvara üürniku tekitatud kahjude vastu

Korteri või maja välja üürimisel ei tea me kunagi, kuidas üürnikud sellega ringi käivad. Seetõttu on kasulik sõlmida kindlustus, mis hõlmaks kaitset võimalike riskide vastu.

Mis on üürikodu kindlustamisel oluline?

Kui üürid enda kinnisvara välja, siis on oluline teada, et tavaline kodukindlustus ei korva üürniku tahtlikult või raskest hooletusest tekitatud kahjusid.

Selleks, et ka need riskid oleks maandatud, on If Kindlustus tulnud välja uue kodukindlustuse kaitsega – üürniku tekitatud kahjude kaitsega. See on abiks näiteks, kui üürnik rikub eriti suure hooletuse tõttu või lausa tahtlikult köögimööbli või seinad ja uksed. Kodukindlustus ilma nimetatud lisakaitseta neid kahjusid aga ei korva.

Kindlustus võrreldes võimaliku tekkiva kahjuga ei ole kallis!

If Kindlustuse andmetel on keskmine kodukindlustuse kahju 1200 eurot. Kui näiteks 50 m2 korteri kodukindlustuse makse on 8 €/kuus* ja üürniku tekitatud kahjude kaitse eest tuleb täiendavalt maksta ainult 2 €/kuus*, siis on igakuine kindlustusmakse väike investeering võrreldes võimaliku kodukindlustuse kahjuga.

Kuidas kindlustada?

Kui soovid osta kodukindlustust koos üürniku tekitatud kahjude kaitsega või kui soovid lisada juba olemasolevale kodukindlustuse lepingule selle kaitse juurde, võta ühendust If Kindlustusega telefonil 777 1211 või kirjuta info@if.ee.

Mida võiks veel üürikorteri puhul kindlustada?

Samuti on mõistlik välja renditav korter või maja kindlustada üüritulu kaotuse vastu. Kui üürikorter või -maja saab kannatada tulekahju või veeavarii tõttu, ei saa üürnik seal enam elada ja üürileping tuleb peatada või lõpetada. Üüritulu kaotuse kindlustus aitab Sul kompenseerida kahju tõttu saamata jäänud üüritulu. 

Üürikorteri puhul on kindlasti oluline lisakaitse vastutuskindlustus, mis näiteks hüvitab kahju, kui jooksma jäetud vannivesi rikub alumise naabri korteri.

*Kodukindlustuse kuumakse hind on indikatiivne ja võib sõltuvalt kindlustatavast objektist erineda.