Reisikindlustuseta ravi Austraalias võib perele palju maksma minna

​Kui 2014 aasta kaheksa kuuga maksis If Kindlustus Austraalias viibivate eestlaste raviks 25 500 eurot, siis tänavu kaheksa kuuga on seal viibivatele klientidele välja makstud 39 400 eurot.

Millised on noorte peamised tervisemured Austraalias?

Peamiselt vajatakse kindlustuse abi nahalöövete, allergiate, silmavigastuste, kõrva- ja põiepõletiku, infektsioonide, hambavalu, ämblike hammustuste ning seljavigastuste korral. Samuti on ette tulnud olukordi, kus eestlasi on tänaval rünnatud ning vigastusi tekitatud. Viimasel ajal on palju esinenud ka mangoallergiat.

If Kindlustuse kahjukäsitleja Kait Raudsepa sõnul tajuvad inimesed täna juba paremini, et kaugel maal võib tervisemure väga kalliks maksma minna. „Ilmselt teevad paljud vanemad ise Austraaliasse reisivatele lastele kindlustuse, kuna õnnetuse juhtudes tuleb kindlustuse olemasoluta raviarved suure tõenäosusega neil endil tasuda ning ravi on seal kallis. Kuna Austraalias reisitakse palju ringi ning tehakse ka füüsilist farmitööd, siis on seal enese vigastamise oht oluliselt suurem kui muudel reisidel, kus füüsilist tööd ei tehta,“ selgitas Raudsepp.

Raudsepp lisab veel, et ühekordne visiiditasu on Austraalias 60-90 Austraalia dollarit ning pisemate vigastuste korral piisab ühest visiidist ja mõnest ravimist, mis summaliselt tähendab umbkaudu 200-250 eurot.

Näiteid Austraalias juhtunud reisikahjudest ning ravile kulunud summadest:
  • Äge pimesoolepõletik – 11 700 eurot
  • Tänaval jalavigastus päädis põlvesideme rebendiga – 1600 eurot
  • Palavikuga haiglaravile – 2900 eurot
  • Ämbliku hammustus – 860 eurot

Tänavu on If Kindlustusele Austraaliast laekunud 113 kahjuavaldust ning raviarveid on If tasunud 39 400 euro eest.

Kui Sul on huvi saada rohkem infot Austraaliasse mineku kohta, siis vastavat infot jagab meie koostööpartner Studenttour.