Sügistormideks tasub valmis olla – kuus lihtsat soovitust

Tugevamad tuuled on meie sügise lahutamatu osa ning paraku suudab sügistorm ka palju pahandust teha. Enamjaolt põhjustab torm kahjustusi hoonetele, aga mitte vähem ka sõidukitele, mis sageli puude või okste alla jäävad. Samuti rikub tormiga kaasnev voolukõikumine kodust elektroonikat.

​Anname siinkohal kuus lihtsat soovitust, kuidas tormi purustusi ennetada ning tagajärgi leevendada:

  1. Pargi sõiduk lagedamale alale, et tormi murtud puud ja oksad seda ei vigastaks.
  2. Kodust lahkudes ühenda vooluseadmed võrgust lahti, et neid pinge kõikumise eest kaitsta.
  3. Peida hoovist kergesti lenduvad esemed, kuna üsna sageli on tormil piisavalt jõudu, et näiteks aiamööbel hoone klaasidesse lennutada.
  4. Sulge tormi ajaks uksed-aknad, et need tormiga ei puruneks.
  5. Arvesta, et tugev tuul võib majapidamise jätta elektrita. Kui sinu joogivesi sõltub elektrist, siis varu enne tormi puhast joogivett ning otsi välja küünlad ja taskulambid.
  6. Vaata üle, kas sinu kodune vara on kindlustatud. Kõik kodukindlustuse paketid ei pruugi koduse vara kaitset sisaldada ning selle puudumisel ei hüvita kindlustusselts elektroonikaseadmete rikkeid, mis on tormide ajal väga sagedased.

If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul paneb torm proovile nii majade ehituskvaliteedi, puude tugevuse kui ka kindlustusseltside kahjukäsitluse võimekuse ning kvaliteedi. „Kõige kiiremini annavad tormile järele hoonete katused ning hoovis kasvavad puud. Inimesed peaksid arvestama, et varakindlustus korvab küll ära lennanud katuse kahjud, kuid kui tuul peaks selle lennutama parkivatele autodele või vigastab sellega naabermaja, siis teistele tekitatud kahjud korvab vastutuskindlus,“ sõnas Jõhvik.

Jõhvik lisab veel, et tormikahjud võivad paljudele olla esimeseks kokkupuuteks kindlustusseltsiga ning alles siis, kui inimene vajab reaalset abi, selgubki tema kindlustuslepingu headus ja seltsi usaldusväärsus. „Kvaliteetse abi aluseks on korralik kindlustusleping, kuid õnnetuse juhtudes on võtmesõnadeks kahjukäsitluse kiirus, kvaliteet ning seltsi professionaalsed koostööpartnerid,“ lisas Jõhvik.

Möödunud aastal teatasid Ifi kliendid 614 tormikahjust summas 760 000 eurot. Tänavu on kaheksa kuuga registreeritud 428 tormikahju kogusummas 355 500 eurot.

Kahju korral palume kahjuavaldused täita Ifi e-büroos www.if.ee, küsimuste korral aitab Kindlustustelefon 777 1211.