Talvel tasub katused lumest puhtana hoida

Tänavusel lumerohkel talvel tuleb eriliselt tähelepanu pöörata katuse lumest puhastamisele, sest sulalumi kaalub värskest lumest ligi neli korda rohkem ja võib palju pahandust tekitada. Tulemuseks võivad olla kokkuvarisenud katused või laiaulatuslikud veekahjud.​​​

Kõige kindlam viis lumest tingitud kahjude ennetamiseks on katused lumest ja jääst puhtana hoida. Soovitame selleks kasutada professionaalide abi, et jääksid terveks nii inimesed kui katus. Pea iga talv on Ifis registreeritud õnnetusjuhtumeid, kus katusele lund lükkama läinud inimene on saanud viga.

Tasub tähele panna, et varisemisohtlik pole ainult sulalumi. Kui värske lume mahukaal on ca 100 kg kuupmeetri kohta, siis seisnud lumi on juba kaks korda raskem. Vana lume kaal ulatub aga 250-350 kg-ni kuupmeetri kohta ning märg lumi lausa 400 kg-ni. Vastuse küsimusele, kui suurt lumekoormust on hoone katus projekteeritud vastu võtma leiab oma hoone projektist või tasub küsida projekti autori käest.

Lisaks varisemisohule võivad hoonele probleeme tekitada sulaveest tingitud niiskus- ja veekahjud. Nende ennetamiseks tuleb lisaks lumekoristusele veenduda, et vihmaveerennid- ja trapid oleksid ummistustest vabad, tagamaks vee äravoolu.

Viimasel lumerohkemal talvel, mis oli 2013. aastal, teatati Ifile kokku 10st lumega seotud katusevaringu juhtumist ning 10st veekahjust, mis olid tingitud lumevee sulamisest.

Samuti tuletame meelde, et jää ja lume raskusest tingitud kahju (nt katuse varing, jää murrab vihmaveetoru jms) If ei hüvita.​