Uudised, 2 aprill 2015

Ettevõtted panustavad üha enam heategevusse

Mittetulundusühing Naerata Ometi on juba 6 aastat abistanud annetuste abil perekondi, kes seda tõesti vajavad. Kuigi peamiselt on heategevuse toetajad eraisikud, siis üha enam soovivad ka ettevõtted hädasolijaid aidata. Näiteks aprillis kogub ühe perekonna toetuseks raha If Kindlustus koos oma klientidega.

​Eile alanud If Kindlustuse heategu seisneb selles, et kõikide uute kodukindlustuse lepingu sõlminud klientide kindlustusmaksest läheb 10 protsenti heategevuseks. Kogunenud summa eest aidatakse koostöös heategevusorganisatsiooniga Naerata Ometi remontida ühe majanduslikes raskustes oleva pere elamiskõlbmatut korterit Tartumaal.

MTÜ Naerata Ometi juhatuse esimehe Kuno Kompuse sõnul on kõik heateod hindamatud ning ettevõtete kaasatus näitab, et nad hoolivad. „Kui ettevõte otsustab näiteks jõulukinkidele kuluva summa heategevuseks annetada või korraldab raha kogumiseks kampaania, kaasates sinna ka enda kliente, siis võidavad sellest ilmselt kõik: abi läheb sinna, kus seda enim vajatakse, ettevõtte töötajad saavad tööandja üle uhkust tunda ning ehk eelistavad ka kliendid neid ettevõtteid eelisjärjekorras, kes müüdud kaubale lisaks ka iga kliendi eest heategevusse panustab,“ lisas Kompus.

Naerata Ometi alustas tegevust 2009 aastal eesmärgiga abistada raskustesse sattunud lapsi ja peresid. Tänaseks on heade inimeste ja ettevõtete abiga aidatud juba mitusadat perekonda üle Eesti.

If Kindlustuse klientide kogutud rahasumma eest remonditava korteri ning pere kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Lisainfot abivajajate ning nende abistamise võimaluste kohta leiate siit.