Uudised, 10 veebruar 2015

Jaanuaris kasvasid reisikahjud pea poole võrra

Käesoleva aasta esimesel kuul maksis If Kindlustus oma klientidele 2231 kahjujuhtumi eest 3,53 miljonit eurot hüvitisi. Teated reisikahjudest kasvasid jaanuaris 46 protsenti ning paljudel juhtudel oli põhjuseks enne reisi haigestumised. Suurimad jaanuarikuu väljamaksed olid kasko- ning liikluskahjudes, kus If hüvitas vastavalt 1,55 ja 1,04 miljoni euro eest kahjusid. Varakahjusid maksis If välja 0,62 miljoni ulatuses.
Õnnetuste arv kasvas kõigis kindlustusliikides, kuid kõige enam kasvas reisikahjude arv – möödunud aasta jaanuariga võrreldes 46 protsenti.

If Kindlustuse isikukahjude grupijuhi Kadri Puna sõnul kasvatasid reisikahjusid enne reisi haigestumised. „Paljud reisile minejad haigestusid möödunud aasta lõpus ning jaanuari alguses ja pidid seega reisi ära jätma. Oli mitmeid juhtumeid, kus üks inimene perekonnast haigestus ning seetõttu ei saanud terve pere reisile minna. Ifis on reisi ära jäämise mõjuvaks põhjuseks ka lähedase haigestumine, aga ka reisil olles on kindlustusjuhtumiks ootamatu vajadus reisilt naasta, näiteks kui kodus käisid vargad või haigestus ootamatult lähedane inimene. Asi, mida inimesed sageli aga ei tea on see, et kui reisil olles juhtub kindlustatuga õnnetus, siis kompenseeritakse ka reisikaaslasele majutus ning tagasisõidu piletid, et ta saaks haigestunud või õnnetuse läbielanud inimesele teises riigis vajadusel toeks olla,“ sõnas Puna.

Puna lisab veel, et reisikindlustust ostes tuleb kindlasti tutvuda tingimustega ning aru saada, millised juhtumid on kaitse all ning millised mitte. Oluline on teada, et enamasti ei hakka reisitõrkekindlustus kehtima kohe ning seetõttu tuleks kindlustus osta juba reisi broneerides. Ainult siis saab olla kindel, et enne reisi haigestumisel korvab kindlustusselts reisi maksumuse. Olenevalt kindlustusseltsist võib leping jõustuda kas kohe või alles 2-5 päeva pärast selle sõlmimist ja kindlustusmakse tasumist.

Registreeritud õnnetuste arv kasvas lõppenud kuul 21,9 protsenti ning kasvasid kõikide kindlustusliikide kahjud: kasko 12,9% (1193), liiklus 25,3% (826), varakahjud 27,3% (466), õnnetusjuhtumikahjud 24,6% (152) ning reisikahjud 46,3% (313).

Jaanuarikuu suurimad kahjud:
  • 150 561€ - vastutuskindlustuse kahju seoses projekteerimisega
  • 128 239€ - Volvo veoki täishäving Norras, kus teel oli must jää ning autorong vajus küljeli
  • 103 068€ - Volvo veoki täishäving Norras teelt väljasõidu tõttu.