Uudised, 2 oktoober 2015

Kuidas pääseda kordades kallimast sundkindlustusest?

Aasta tagasi kehtima hakanud uue liikluskindlustuse seaduse kohaselt võib liikluses mitte kasutatav sõiduk olla kehtiva liikluskindlustuseta kuni aasta ning seejärel rakendub sõidukile tavakindlustusest kordades kallim sundkindlustus, mille maksed tuleb tasuda Eesti Liikluskindlustuse Fondile. Anname siinkohal nõu, kuidas kallist sundkindlustusest pääseda. Eile täitus uue liikluskindlustuse seaduse kehtima hakkamisest aasta ning ühtlasi tähendab see seda, et aasta jooksul kindlustuseta seisnud sõidukitele rakendub sundkindlustus, mis lisaks kõrgele hinnale kohustab liiklusõnnetuse korral omanikku tasuma ka omavastutuse summas 640 eurot.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul rakendub hinnanguliselt kümnetele tuhandetele sõidukitele lähipäevadel sundkindlustus. “Sundkindlustamise eesmärk on lihtne – liikluses osalevad sõidukid peavad omama liikluskindlustust ning seisvad sõidukid tuleb registrist kustutada ja nõuetekohaselt utiliseerida. Kui aga on soov siiski seisvat sõidukit omada ja säilitada, tuleb sundkindlustusest pääsemiseks sõiduk liiklusregistrist ajutiselt kustutada või sõlmida sellele lühikese perioodiga liikluskindlustus kindlustusseltsis,” sõnas Veilberg.

Veilberg lisab veel, et Maanteeameti liiklusregistrist saab sõiduki tasuta ajutiselt kustutada kuni kaheks aastaks ning e-teeninduses võtab see aega vaid mõne minuti.

Hea ülevaate oma sõidukitest, nende tehnoülevaatustest ning liikluskindlustustest saab samuti Maanteeameti e-teenindusest.

Sõiduki kindlustuskaitse kehtivust ja sundkindlustuse ohtu saab kontrollida Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehelt.

Sundkindlustus ei puuduta sõidukeid, mille kindlustuse ja ülevaatuse lõppemisest on möödunud üle kahe aasta.

If Kindlustuses on liikluskindlustus sõlmitud 112 000 sõidukile.