Uudised, 17 juuni 2015

Maikuus uputati alumisi naabreid 66 korral

Aastaga on hüvitatud kahjude arv kasvanud 19,7 protsenti.
Suurimad maikuu väljamaksed olid kaskokahjudes ja liikluskahjudes, kus If korvas vastavalt 1,1 ja 0,7 miljoni euro eest kahjusid. Varakahjusid hüvitati 0,77 miljoni ulatuses.
Varakahjudest teatati 398 juhul ning nende arv kasvas aastataguse ajaga 9 protsendi võrra. Maikuu jooksul kõikidest eluasemetega toimunud kahjudest moodustasid veeavariid 30 protsenti.

If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul kaasneb pea iga suurema veeavariiga ka kahju alumistele naabritele ning vastutuskindlustuseta tuleb need kahjud põhjustajal endal hüvitada. „Tavaline kodukindlustus ei pruugi sisaldada kaitset naabritele põhjustatud kahjude osas ning sageli tuleb vastutuskindlustuse puudumine inimestele üllatusena. Soovitan kõigil oma kindlustusseltsist uurida, kas nende leping sisaldab ka vastutuskindlustust või mitte,“ lisas Jõhvik.

Näiteks: Ifi klient põhjustab veeavarii ning uputab üle ka alumise korteri. If hüvitab oma kliendile tema korteri remondi ning samamoodi teeb seda ka alumise korteri kindlustusselts. Seejärel esitab alumise korteri kindlustusselts põhjustajale remondi arve. Vastutuskindlustuse olemasolul hüvitab kahju If, kuid selle puudumisel tuleb kahjusumma põhjustajal endal leida.

Reisikahjudest anti aprillis teada 270 korral ning õnnetusjuhtumikindlustuse kahjusid registreeriti 141.
Lõppenud kuul vajasid neljajalgsed sõbrad ravi 60 korral, kaks koera hukkusid õnnetuse tagajärjel ning üks haiguse tõttu.