Uudised, 14 aprill 2015

Sõidukikahjud kasvasid esimeses kvartalis hüppeliselt

Käesoleva aasta esimeses kvartalis maksis If Kindlustus oma klientidele 7124 kahjujuhtumi eest 9,4 miljonit eurot hüvitisi. Hüppeliselt kasvas sõidukikahjude arv: liikluskahjud 40 protsenti ning kaskokahjud 10 protsenti. Märtsis registreeriti ka viimaste aastate klaasikahjude rekordarv, kui klaasiparandust vajas 604 klienti.

​Möödunud aasta esimese kvartaliga võrreldes on hüvitatud kahjude arv kasvanud 15,5 protsenti ning hüvitised 11,9 protsendi võrra.
Suurimad väljamaksed olid kaskokahjudes ja liikluskahjudes, kus If korvas vastavalt 3,9 ja 3,0 miljoni euro eest kahjusid. Varakahjusid hüvitati 2,0 miljoni ulatuses.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhi juhi Taavi Kiibuse sõnul mõjutas sõidukikahjude kasvu uus liikluskindlustuse seadus ning klaasikahjud. „Uus liikluskindlustuse seadus lubab liikluskahju korral oma kindlustusandja poole pöörduda ning Ifile toob see juurde keskmiselt 25 protsenti kahjusid, mis omakorda näitab, et kliendid hindavad Ifi kahjukäsitlust kõrgelt. Kaskokahjude kasvu taga on suuresti klaasikahjud ning kuigi see on igakevadine probleem, siis sellel aastal on esiklaaside purunemisi oluliselt rohkem.

Sõidukijuhtidel tuleks kahjustuste vältimiseks mõelda rohkem pikivahe hoidmisele ning arvestada, et klaasi purunemise tõenäosus kasvab kiiruse suurenedes,“ lisas Kiibus.


Varakahjudest andsid Ifi kliendid teada 1034 juhul ning nende arv kasvas aastataguse ajaga 24,9 protsendi võrra, kolmandiku kahjude põhjuseks oli veeavarii.


Reisikahjusid registreeriti esimeses kvartalis 968 ning seda on 24,9 protsenti enam möödunud aasta sama perioodiga võrreldes. Teated õnnetusjuhtumitest kasvasid 20,3 protsenti, ulatudes 456-ni.

Lõppenud kvartalis teatati ka 177 koera ja kassi kindlustusega seotud kahjust. Enamustel juhtudel oli põhjuseks looma haigusega seotud ravikulud, kuid teatati ka kuue neljajalgse sõbra hukkumisest haiguse tõttu ning kaks koera surid õnnetuse tagajärjel.