Ligipääs

Fontide ja värvide muutmine

Teksti suurendamine veebibrauseris

Enamikus kaasaegsetes brauserites saab muuta teksti suurust suumimisfunktsiooniga, mis suurendab kogu brauseriakent. Suumida saab Ctrl-klahvi ja hiirerattaga või Ctrl-klahvi ja + või – klahvide abil. Kui see ei toimi, siis saate teksti suurust muuta brauseri sätete muutmise kaudu:

  • Firefox – avage menüü View (vaade), valige Text Size (teksti suurus) ja valige soovitud teksti suurus.
  • Internet Explorer – avage menüü View (vaade), valige Text Size (teksti suurus) ja valige soovitud suurus.
  • Opera – avage menüü View (vaade) ja valige suumi suhtarv.
  • Safari for Mac – avage menüü View (vaade) ja valige Make Text Bigger (muuda tekst suuremaks) või Make Text Smaller (muuda tekst väiksemaks). Saate vajutada ka klahvi Command (Apple’i klahv) ja + või – klahve.

Värvide ja fontide muutmine

Veebibrauseris saate muuta ka fontide ja värvide sätteid. Järgnevalt kirjeldatakse, kuidas muuta sätteid Firefoxis ja Internet Exploreris.

Firefox

Avage menüü Tools (tööriistad) ja valige Options (suvandid). Klõpsake vahekaardil Content (sisu).

Värvide muutmine – Vajutage nuppu Colours (värvid). Tühjendage märkeruudud Use system colors (kasuta süsteemi värve) ja Allow pages select their own colours, instead of my selections above (luba lehtedel minu ülaltoodud valikute asemel omaenda värve valida). Nüüd saate muuta teksti ja tausta värve, vajutades valikute Text (tekst) ja Background (taust) kõrval asuvaid nuppe. Valige värve värvide valijast. Värvide kinnitamiseks vajutage nuppu OK.

Fontide muutmine – Klõpsake kastis Fonts & Colors (fondid ja värvid) valikut Advanced (täpsemad). Tühjendage märkeruut Allow pages to choose their own fonts, instead of my selections above (luba lehtedel minu ülaltoodud valikute asemel omaenda värve valida). Muutke fonte ja suurusi. Vajutage nuppu OK. Vajutage OK, et salvestada uued sätted ja sulgeda dialoogiboks. Värskendage veebilehte, et uued sätted hakkaksid kehtima.

Internet Explorer

Avage menüü Tools (tööriistad) ja valige Internet Options (Interneti suvandid).

Värvide muutmine – Vajutage vahekaardil General (üldine) nuppu Accessibility (hõlbustusfunktsioonid). Valige kastis Formatting (vormindamine) märkeruut Ignore colors specified on web pages (eira veebilehtedel määratud värve). Vajutage nuppu OK. Vajutage vahekaardil General (üldine) nuppu Colours (värvid). Tühjendage märkeruut Use system colours (kasuta süsteemivärve). Vajutage värvide nuppe ja valige värvivalijast värv. Vajutage OK.

Fontide muutmine – Vajutage vahekaardil General (üldine) nuppu Accessibility (hõlbustusfunktsioonid). Valige kastis Formatting (vormindamine) märkeruut Ignore font styles specified on web pages (eira veebilehtedel määratud fonte). Vajutage nuppu OK. Vajutage vahekaardil General (üldine) nuppu Fonts (värvid). Valige soovitud font kastis Fonts for web pages (veebilehtede fondid). Vajutage nuppu OK. Vajutage dialoogiboksi Internet Options (Interneti suvandid) sulgemiseks nuppu OK. Värskendage veebilehte, et uued sätted hakkaksid kehtima.