Mis ohustab Sinu lemmiklooma suvel?

Vaata, kuidas oma lemmikut neljajalgset sõpra suvel valitsevate ohtude eest kaitsta ning miks on mõistlik kaaluda oma lemmiku kindlustamist. Tuleb välja, et suvi on täis erinevaid ohte!

Kätte on jõudnud suvi, mis tähendab, et meie neljajalgsed sõbrad hakkavad rohkem aega veetma õues. Paraku varitsevad lemmikloomi ka suvel ohud. Siin on paar näpunäidet, millele tähelepanu pöörata.

#1 Kaitse oma lemmikut puukide eest

Ilmade soojenemisega on ilmunud välja ka puugid. Puugid kannavad haigusi, mis on loomadele ohtlikud nagu näiteks puukborrelioos. Lemmikut on võimalik puukide eest kaitsta kas selleks mõeldud rihmaga, turjale käivate tilkadega või tablettide abil.

#2 Tee loomale ussikuur

On teadatuntud tõde, et lemmikloomale peab tegema ussikuuri iga kolme kuu tagant.  Kevadel on see aga eriti soovitatav, kuna loomad liiguvad ikka soojade ilmadega rohkem õues ning tõenäosus siseparasiitidesse nakatuda on ka sellevõrra kõrgem.

#3 Vaktsineeri oma lemmikloom

Loomade vaktsineerimine marutaudi vastu on kohustuslik. Ole kindel, et Sinu loom on vaktsineeritud enne, kui ta õue lased. Nii saad kindel olla, et õues seigeldes ei jää sinu loom haigeks.

#4 Soojal suveilmal tahab ka lemmik juua

Soojal suveilmal hoia loomal jahe vesi pidevalt kättesaadaval. Vajadusel paku talle ka ise vett, et ei tekiks dehüdratsiooni.

#5 Taga loomale varjuline koht

Ka meie lemmikloomad võivad saada kuumarabanduse. Selle vältimiseks taga loomale varjuline koht, kuhu ta saab kuuma päikese eest peitu pugeda. Kindlasti ära jäta oma lemmikud kuumal suveilmal üksinda autosse.

#6 Suvised toidud

Suvisel grillhooajal tahab ka lemmik sellest osa saada, kuid parem on talle grillhõrgutisi mitte anda. Grilltooted sisaldavad sageli küüslauku ning sibulat, mis on lemmikloomale mürgised.
Samuti ei tohiks lasta koeral juua merevett, sest merevesi võib sisaldada vetikaid, mis on koerale ohtlikud. 

#7 Ära jäta akent tuulutusasendisse, kui kodust lahkud

Võib arvata, et tuulutusasendis olev aken on nii väikese vahega, et lemmik sinna ei mahu, kuid näiteks kassid võivad olla väga paindlikud. Kui nende tähelepanu köidab näiteks mõni putukas, võivad nad üritada hüpata ning jääda akna vahele kinni.
Kui jätad lemmiku üksi koju siis veendu, et aknad on kinni.

#8 Maod ja mesilased

Summ-summ on Sulle tuttav meisilaseheli, kuid Sinu lemmikloomale põnev hääl, mida edasi uurida. Kui Sinu lemmikkoer või -kass saab mesilaselt, herilaselt või maolt nõelata, jälgi nõelamiskoha turset. Kui paistetus on suur, mine loomaarstile. Konsulteeri loomaarstiga ka juhul, kui lemmik nõelakohta pidevalt kratsib ja sellelt karvad eemalduma hakkavad.

#10 Kuumad kõnniteed

Need suvepäevad, kus rannaliival või tänaval sisuliselt muna saab praadida ... Tea, et ka Sinu lemmikul on seal üsna keeruline kõndida. Eriti kuumal suvepäeval proovi ka koera (ja kassiga) vältida pindu, millel Sa ise paljajalu ei käiks - leia kohti, kus on muru ning mõnus jalutuskäik ootamas. 

Lemmiklooma on võimalik ootamatuste vastu lemmikloomakindlustusega kindlustada. 

Tee oma koerale või kassile lemmikloomakindlustus
Lemmikloomakindlustuse tegemine on mõistlik otsus igale lemmikule!