Lemmikloomakindlustus: kliendi lugu ja tagasiside. Annika ja Lauri: „Ka hea tervisega koer ei ole ootamatu haigestumise eest kaitstud“

Toome Sinuni ühe lemmikloomakindlustuse kliendi loo.
Mõtlemapanev, kuid õnneliku lõpuga. 

Sinu lemmikloomast saab täieõiguslik pereliige! Sestap on oluline teada, et nii kutsika kui kassipoja võtmisega kaasneb kohustus, mis jääb aastateks. Nunnude hetkede vahepeale tuleb ette olukordi, kus väike kutsikas juhtmeid närides iseloomu näitab, kiisupoeg diivani ära kraabib ja varaseid hommikuid õues ka siis kui vihma kallab ja tahaks kauem magada, aga vastne neljajalgne sõber õue soovib.

Annika ja Lauri olid selleks kõigeks pärast pikka ettevalmistusperioodi valmis ja veendunud, et koera võtmise soov ulatub kaugemale kui armsate kutsikavideode vaatamise rõõm. Sooviti perelisa just kutsika näol!

Kutsika võtmisega kaasneb eeltöö – uuri koera haiguste, küsimuste, probleemide kohta

Annika ja Lauri võtsid omale mõtlemisaega ning tutvusid põhjalikult koeratõu, kellest nad juba pikalt unistasid, olemusega. Eks igal tõul on oma eripärad õpetamise, toitumise, käitumise ja iseloomuga – sellega tuleb arvestada. Paar teadvustas ka selgelt, et koer on kohustus, mis eriti alguse kutsikaperioodil vajab pidevat tähelepanu ja valvet. Tihedat õueskäimist, kannatlikku meelt ja koeraga tegelemist.

Paari jaoks oligi oluline viia ennast kurssi kõigi võimalike tõu eripärade aga ka just valitud koeratõuga kaasnevate tervisemuredega. Kuna kodumaal oli nende lemmiktõu aretajaid vaid üks ning sealne tugi ja info polnud piisav, leitigi sobiv kennel ja kasvataja pärast pooleteise aasta pikkust kirjavahetust hoopis Eestist väljas. Saadi hea kontakt ühe koerakasvatajaga Tšehhist ja õige pea, pärast väikest seiklust uuele kodumaale, saigi uus pereliige hooliva ja armastava pere. Esimene päev kodus tõi vastsete koeraomanike silmi hulga rõõmupisaraid, meenutavad Lauri ja Annika. Kohe sai selgeks, et kodu ilma koerata oli lihtsalt maja.

Koera kutsikaiga möödus kiirelt ja probleemivabalt – kutsikas oli rõõmus ja aktiivne ning rahuliku unega. 4 kuu sünnipäevaks tegid Annika ja Lauri talle ka lemmikloomakindlustuse. “See oli pigem meie enda meelerahuks“ nendib Lauri, sest koeratõu eeltöö tehti põhjalik ja kutsikas tundus elurõõmu täis. Sellisel hetkel on raske mõelda, et minu või minu koeraga midagi juhtub, eksole!

Koera haruldane haigus või esimese jooksuaja sümptomid?  Kõigeks eeltöö ette ei valmista.

Annika ja Lauri koera 7. kuu sünnipäeval märkasid omanikud aga oma lemmiku käitumises seninägematuid veidrusi: koer muutus loiuks, magas tavapärasest rohkem ning  tal tekkis ka palavik. Mõne loomaarstile tehtud telefonikõne ja esmase konsultatsiooni peale arvati, et sümptomid võivad olla seotud koera esimese jooksuajaga. Küll aga said omanikud, kes oma koera kõige paremini tunnevad, õige pea aru, et koera käitumine on siiski pigem haiglaslik ning kui seisus veelgi halvenes mõisteti, et tuleb siiski lemmikute kiirabisse suunduda. Kuna kutsikas oli just esimeseks jooksuajaks õiges vanuses, kahtlustas ka kiirabi esmase hooga jooksuajaga kaasnevaid erisusi.

Siin aga tuli mängu koeraomanike põhjalik eeltöö enne lemmiku kojutulekut. Olles näinud koera ebaharilikku käitumist, jäi Annikal vaatamata arstide üksmeelele ruumi kahtluseks, et ehk on koeral haruldane koerahaigus SRMA - steroididele alluv meningiit-arteiit. SRMA on äärmiselt harvaesinev koerahaigus ja selle vältimine on keeruline, kuna tegelikult ei olegi selge, mis täpselt haiguse tekitab ja miks see ühel või teisel koeral välja lööb. Ööpäev hiljem diagnoositi Annika-Lauri koeral just SRMA . Šokeeritud olid nii suure eeltöö teinud kutsikaomanikud, koerakasvatajad kui loomulikult lemmik ise.

Kõige juhtunu valguses oli positiivne, ettänu tähelepanelikule paarile avastati haigus Annika ja Lauri koeral varases staadiumis ning see allus hästi ravile. Juba esimese ravipäeva õhtuks oli koer selgeid paranemise märke näitamas. Annika kommenteeribki, et Steroididele alluv meningiit-arteiit haiguse juures on äärmiselt oluline selle võimalikult varajane avastamine, et ravi ja paranemine saaksid kiirelt kulgeda ja tagajärjed oleks leebed.

Lemmikloomaarsti tasud – ootamatud ja suured kulud. Kindlustus tuleb appi!

koerahaigused võivad tabada ootamatult ka kõige tervemat koera
Haiguste eest ei ole kaitstud ka kõige tervem, rõõmsam ja armastava perega koer

Pärast loomakliinikust esimese arve saamist tundis Lauri rõõmu, et otsustas meelerahuks siiski ka lemmiku kindlustamise kasuks. SRMA haigus on koertel mitte ainult haruldane, aga ka iga koera jaoks isemoodi kulgev – ravi võib ulatuda paarist kuust kuni suisa elukestva raviperioodini.

If Kindlustusse kahjukäsitluse edastamise järel helistati Laurile juba mõne tunni möödudes tagasi ning teatati, et ootamatu haigus läheb kindlustusjuhtumina arvesse ja kindlustus katab raviga kaasnevad kahjud. Kuna sel hetkel koera ravi veel kestis, jättis kindlustus haiguskaarti ka avatuks, et vapustatud koeraomanikud iga esitatud arvega uut kindlustusjuhtumist avama ja  omavastutust kandma ei peaks.

Raskel perioodil oli uudis, et kindlustus sadadesse eurodesse ulatuvaid ravikulusid  ja kalleid analüüse kanda aitas Annikale ja Laurile suur kergendus. haiguse järel vajas koer erihoolt ja spetsiifilist toitu, mis kõik tavaeelarvest välja ulatusid. 

Koera ravi kestis pool aastat ja tänaseks on paari neljajalgne sõber haiguse seljatanud ja täielikult paranenud.

Lemmikloomakindlustus – kaitse ootamatuste vastu

Lauri ja Annika õppisid tekkinud olukorrast ennekõike, et tegelikult võib ootamatu haigus või olukord tabada meist igaühte ja nende neljajalgne sõber haigestus vaatamata asjaolule, et sai armastava pere, kes tegid tema tuleku eel põhjaliku eeltöö.

On ilmselge, et kindlustuse ostmine ei hoidnud haigust ära ega leevendanud lemmiku enesetunnet, küll aga oli paarikesel emotsionaalselt lihtsam olukorraga toime tulla teades, et kalli ravi eest aitab tasuda kindlustus ja ise seega oma lemmikule vaid paremaid lahendusi leides ning talle 100% tuge ja armastust pakkuda

Loe ka: Lemmikloomakindlustus - kellele ja miks? 

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee