Kaskokindlustus

Argipäevad võivad olla rasked. Õnneks on kasko ostmine lihtne.

 1. Äriklient
 2. Kindlustused
 3. Kaskokindlustus

Kaskokindlustusega hüvitame Sinu autole tekkinud kahju siis, kui põhjustad ise avarii või juhtub autoga mõni muu õnnetus.


Superkasko Lux eelised

 • Autoabi 24/7

  Oleme Sulle abiks ootamatult tekkinud kahjujuhtumite ja nende rikete puhul, mille korral ei tohi liikluses osaleda.

 • Kadunud võtmete asendamise kulu omavastutuseta

  Võtmete, pultide kaotamise või hävimise korral hüvitame vahetamise ilma omavastutuseta.

 • Autos olevate asjade kindlustus

  Hüvitame 1000 € ulatuses lukustatud autost varastatud, silma eest varjul olevad asjad.

Superkasko Superkasko Extra Superkasko Lux
Kogurisk (õnnetusjuhtum - osakahju ja täielik hävimine, vargus ja röövimine, vandalism, tulekahju)
 • Õnnetusjuhtum - hüvitame sõiduki kahjustumise või hävimise ettenägematu sündmuse tagajärjel – liiklusõnnetus, loodusõnnetus, sõiduki osade kahjustumine.
 • Vargus - hüvitame sõiduki või selle osade varguse või röövimise.
 • Vandalism - hüvitame kolmandate isikute poolt sõidukile tahtlikult tekitatud kahjud.
 • Tulekahju - hüvitame sõiduki kahjustumise või hävimise tule tõttu, sh kolmandate isikute poolt süütamise, suitsu, tahma või kustutustööde tõttu.

  Koguriskikindlustus ei tähenda, et kindlustus kehtiks ilma piiranguteta. Tutvu ka välistustega, milliseid kahjusid ei hüvitata.
Autoabi 24/7

Kui Sinu sõidu- või pakiautoga midagi juhtub, saad kasutada Ifi tasuta autoabi. Abi saamiseks helista Ifi Kindlustustelefonil 777 1211. Teenust saab kasutada ka välismaal hätta sattudes. Kuid see ei kehti Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas.

Metsloomale otsasõidust tekkinud kahjud, omavastutus 0 €

Hüvitame metsloomale otsasõidust tekkinud kahjud ilma omavastutuseta. Otsasõidu vältimisega seotud kahju hüvitamisel rakendatakse omavastutust lepingus toodud suuruses. Metsloomale otsasõidust peab teavitama vastavalt õigusaktidele.

Klaasikindlustus, omavastutus 0 €

Klaas parandatakse tingimusel, et kahjustuse läbimõõt on väiksem kui 2 cm, see ei asu juhi poolel ja parandamisel klaasi soojendust ei rikuta. Muudel juhtudel klaas vahetatakse. Klaasikahjud hüvitame ilma omavastutuseta.

Võtmete kaotamine või hävimine

Sõiduki võtmete või pultide kaotamise või hävimise korral hüvitame võtme või puldi vahetamise, vajadusel ümberkodeerimise kulu ilma omavastutuseta, kuid mitte rohkem kui 300 eurot kindlustusjuhtumi kohta.

Eraldi veljed ja rehvid (hooajavälised)

Üks komplekt sõiduki velge ja rehve, mida hoitakse lukustatud ruumis, hüvitame varguse korral kokku kuni 5000 eurot.

Õppesõidu kaitse

Sõiduõpe oma pere liikmele on kaitse sees. Kui plaanid sõidukit kasutada õppesõidukina raha teenimise eesmärgil, siis tuleb see lepingule eraldi märkida.

Sõiduki osad

Sõidukiga koos on kindlustatud lasteiste, katuseboks, katuseraam ja jalgrattahoidja. Lisaks sõiduki originaalosadele on automaatselt kindlustatud mitte-tootja poolt paigaldatud sõiduki osad kuni 1000 euro ulatuses. Näiteks valuveljed, spoilerid, lisatuled, kaitserauad, maalingud jne. Vajadusel saab hüvitislimiiti suurendada.

Asendusauto

See kaitse tagab asendusauto, kui Sinu enda oma on remondis. Asendusauto saad meie koostööpartneri juurest. Asendusauto peab olema Ifiga kooskõlastatud.

Sõidukijuhi õnnetusjuhtum

Kui liiklusõnnetuse tagajärjel saab juht püsiva tervisekahjustuse või sureb, aitab hüvitis leevendada pere majanduslikke muresid. Kindlustussumma on 10 000 eurot.

Uusväärtuse kindlustus

Juba esindusest välja sõites kahaneb tuttuue auto hind. Selle kaitsega hüvitame sõiduki varguse, röövimise ja hävinemise korral Sulle auto esmamüügihinna turuväärtusest sõltumata.

10% lisahüvitis täishävingu korral

Kui sõiduk on varastatud või röövitud või selle taastamine ei ole mõistlik, maksame täiendavat hüvitist, mille suuruseks on 10% sõiduki turuväärtusest vahetult enne kindlustusjuhtumit.

Autoga reisitõrge välismaal (omavastutus 0 €)

Kui Sul juhtub välismaal olles autoga õnnetus, mille tagajärjel ei ole võimalik reisi jätkata, hüvitame sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse, 1000 eurot kõigi reisijate peale kokku.

Asjad lukustatud sõidukis (omavastutus 0€)

Kui Sinu asjad lukustatud sõidukist varastatakse murdvarguse teel, hüvitame varastatud asjade taassoetamise maksumuse, kuni 1000 eurot juhtumi kohta.

Välispeeglite kaitse

Hüvitame sõiduki välispeeglite ja nende korpuste remondi või asendamise kulu ilma omavastutuseta.

Lepingu sõlmimisel oluline info

Kindlustada saad kuni 20-aasta vanuse sõiduauto, pakiauto, veoauto, veduki, haagise, mootorratta, bussi või traktori.

Kaitse kehtib kõikjal Euroopas, v.a Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal. Kehtivuspiirkonda saab ka laiendada.

Fotode esitamise nõue

Ole teadlik, et vajadusel võime paluda Sul saata oma sõidukist fotod. Selleks võtame Sinuga peale kaskokindlustuse ostu ise e-posti teel ühendust ja seejärel ootame sõiduki fotosid vastavalt pildistamisjuhendile vastuseks samale kirjale 3 tööpäeva jooksul. Loe täpsemaid tingimusi fotodele pildistamisjuhendist.

Veel kaskokindlustusest


Autoabi 24/7

Autoabi 24/7 teenus on Sulle abiks ootamatult tekkinud kahjujuhtumite ja nende rikete puhul, mille korral ei tohi liikluses osaleda. Helista 777 1211 abi saamiseks.

Autoabist lähemalt

Kuidas ennetada autosse sissemurdmist?

Kui kaua võtab aega tänavale pargitud autosse sissemurdmine? Vaata If Kindlustuse poolt tehtud eksperimentvideot.

Video

If Plus boonusprogrammi kaitsed

Sõltuvalt Sinu If Plus tasemest kehtivad Sulle boonusena täiendavad kaskokindlustuse kaitsed.

 • Õnnetusjuhtumikindlustus kõigile kaassõitjatele (If+ 2 ja 3 tase)

Kindlustatuks on kaassõitjad, kes asuvad sõidukis, mis on märgitud kindlustuspoliisile, kuid ei ole selle roolis. Kaassõitjaks ei loeta sõiduki juhti (temale saab koos kaskokindlustusega osta sõidukijuhi õnnetusjuhtumikindlustuse). Kindlustusjuhtumiks on liiklusõnnetus, kus kaassõitja saab surma või püsivaid vigastusi. Õnnetusjuhtumikindlustuse maksimaalne hüvitis on 10000 eurot.

 • Rendiauto omavastutuse kindlustus reisil (If+ 3 tase)

Sõiduki rentimisel on rendilepingusse märgitud omavastutus, mis jääb õnnetuse korral Sinu enda kanda ja võib ulatuda tuhandetesse eurodesse. Selle kaitsega hüvitame kahju kuni 2000 euro ulatuses. Boonuskaitse kehtib vastavalt selles piirkonnas, kus Sinu kasko leping. Kaitse ei kehti Eesti territooriumil ega Eestis renditud sõidukitele.

Loe lähemalt If+ boonusprogrammi soodustuste kohta plus.if.ee lehelt.

Kuidas lepingut lõpetada saab?

Sõiduki võõrandamine (müük)

Seaduse järgi lähevad sõiduki müügi või kinkimise vms puhul kõik kindlustusega seotud õigused ja kohustused üle uuele omanikule.

See tähendab seda, et kaskoleping tuleb lõpetada enne auto müüki, sest muidu saab lepingu lõpetamist ning kindlustusmakse tagastamist taotleda ainult uus omanik.

Kuidas lõpetada?

Kui müügi kuupäev on paigas, siis saada juba varakult meile läbi Ifi e-büroo lõpetamise avaldus, millisest kuupäevast alates soovid lepingu lõpetada.

Tutvu tingimustega!

 1. Äriklient
 2. Kindlustused
 3. Kaskokindlustus