Lemmikloomakindlustuse ABC - kellele ja miks?

Teate ütlust, et „Kodu ilma kassita on lihtsalt maja“ või, et „Koer on Sinu suurim sõber, kes armastab Sind alati tingimusteta?“Kui oled omale neljajalgse sõbra koju võtnud, siis küllap juba tead.

Miks peaks aga oma lemmiku kindlustama ja millal lemmikloomakindlustus Sind aitab? Teeme Sulle selgeks!

On ilmselge, et kauaoodatud karvapallist lemmik on rõõmuallikas, armastatud kaaslane ja täieõiguslik pereliige. Kuid tasub teadvustada, et samal ajal on koer või kass ka abitu elusolend keda Sina väliste ohutegurite eest kaitsma pead. Paraku tuleb ka arvestada, et lemmikut võib ka koduses keskkonnas või naabruskonna jalutustiirul õnnetus või haigus tabada.

Lemmikloomakindlustuse tegemine ei hoia ühtegi looma haigust ega õnnetust ära, kuid annab võimaluse rahale mõtlemata oma lemmikut parimal võimalikul moel ravida ning on muidu keerulisel aja finantsilist stressi leevendamas. Muul ajal pakub kindlustuse olemasolu aga meelerahu, mis „mis-siis-kui“ olukorrale ruumi ei jäta.

Miks tuli If välja lemmiklooma kindlustamise võimalusega?

Kuna lemmikloomad on omanikele n.ö õnnetunde investeering, selgus ühes lemmiklooma omavate isikute seas läbiviidud arutelus, et loomaomanikel on tõsine huvi oma lemmikut erinevate riskide vastu kindlustada.

Kes oli silmitsi seisnud mõne ootamatu lemmiku haigusega, kes üle elanud traagilise looma hukkumise ning kes lihtsalt sõpradelt-tuttavatelt hiiglaslike loomakliiniku arvete kohta tagasisidet küsinud.  Nii hakkaski If Kindlustus alates 2007. aastast pakkuma lemmikloomakindlustust - nii puhtatõuliste kui segavereliste kasside ja koerte kindlustamiseks.

Nii eestlased kui kogu Baltikum on kindlustuse positiivselt vastu võtnud, mujal Euroopas on lemmikloomade kindlustamine juba tavaline praktika. Pidevalt kasvav huvi ja kindlustatud koerte-kasside arv näitab, et inimesed ise on aina agaramad omale lemmikuid võtma, kuid samas oma lemmikutega seotud riskidest ja neid ähvardavatest ohtudest teadlikumad. Klientide arvamus on meile oluline ning saadud tagasiside ja tänaseks peaaegu 7000 kindlustatud koera ja kassi on aidanud lemmikloomakindlustuse toodet aasta-aastalt ka paremaks muuta.  

Kindlustus üldiselt – seega ka lemmikloomakindlustus -  ongi mõeldud ootamatusteks, nagu looma:

Kes on lemmikloomaarsti külastanud, teab, et sealsed arved on üsnagi kopsakad ning tekivad – nagu haigused ja õnnetused ikka- ootamatult just siis kui neid kõige vähem oodatakse.

Kindlustus on selleks puhuks hea lahendus, mis aitab olukorda pisut tasakaalustada ja lemmikut võimalikult kiirelt ravida ning sealjuures kliiniku raviarveid nähes mitte stressi sattuda.  

Millest sõltub lemmikloomakindlustuse hind?

If Kindlustuse statistika näitab, et suurema osa, isegi 90%,  täna kindlustatud ca 7000st loomast moodustavad koerad – ja ootuspäraselt! Eks võib ikka linnas jalutades ja linde taga ajades, metsas mütates või ennast treeningul proovile pannes rohkem juhtuda, kui vaid siseruumis elaval toakassil. Kuigi ega ka koduseinad haigusi ja õnnetusi eemal hoia!

Ifis saad kindlustada nii puhtatõulisi kui segaverelisi vähemalt 4 kuuseid koeri ja kasse.
Lemmikloomakindlustuse hind sõltub Sinu lemmiku tõust, vanusest ja kindlustuskaitsete valikust.

Lemmikloomakindlustuse hind on igale loomale personaalne. Nagu kaskokindlustus autode korral, sõltub ka lemmikloomakindlustuse puhul igakuine kindlustusmakse just looma tõust ja vanusest – on tõuge, kelle raviarved on kallimad, kui teistel ning seega on just Sinu lemmiku tõug üheks määravaks teguriks: on vahe kas Sa kindlustad suurt ja aktiivset Siberi Huskyt või kodust Siiami kassi.

Lisaks saad Sina loomaomanikuna otsustada erinevate kindlustuskaitsete kindlustussumma osas: kindlustuse hinda mõjutab ka asjaolu, kas valid näiteks ravikulude kaitse 400€ või 1000 € ulatuses. Või hoopis missuguse summaga kindlustad koera kadumise, varguse või hukkumise (üldjuhul lemmiku ostuhind).

Millist lemmiklooma saab Ifis kindlustada?

If Kindlustuse lemmikloomakindlustusega saab täna kindlustada nii segaverelisi kui puhtatõulisi koeri ja kasse. Ehk olgu Sul Kuldne retriiver nimega Magic, Briti lühikarvaline kass Bruce või segavereline laika Täpi – Ifis saad kindlustada nad kõik, sest õnnetus ei vali tõugu ega ohvreid.

Kindlustamiseks peab lemmik olema vähemalt 4 kuune ning kindlustada saab kuni 8 aasta vanuseid lemmikuid. Kuna just noorte loomadega juhtub rohkem ootamatuid õnnetusi, tasub lemmikule kindlustus teha võimalikult varakult. Tegelikult ongi kindlustus ideaalne kingitus nende 4. kuu sünnipäevaks!

Ifis kindlustatud koerte TOP3 kuuluvadki:

 1. segaverelised koerad
 2. kuldsed retriiverid ja
 3. Yorkshire terjerid.

Kassidest on enim kindlustatud TOP3-s:

 1. segaverelised kassid, kellele järgnevad
 2. Briti lühikarvalised ja
 3. Main coon-tõugu kassid.

Miks rakendub lemmikloomakindlustuse ravi- ja reisitõrke kindlustusele ooteperiood?

Koer ja kass on sinu pereliikmed. Kindlustus aitab luua võimalused neile haiguse korral maksimaalselt parimat ravi pakkuda.
Lemmikloomakindlustus aitab Sind ootamatuste korral - juba haigestunud looma kindlustamisel ei ole tegemist kindlustusjuhtumiga. Segaduste vältimiseks rakendub kindlustuse ravi- ja reisitõrkekaitsel ooteperiood.

Kindlasti peab kindlustamisel teadvustama, et kindlustus on ennekõike ootamatuteks sündmusteks, ehk kui Sinu lemmik on enne kindlustamist juba haige, siis ei ole tegemist ootamatusega. Samuti ei ole tegemist ootamatusega kroonilise haiguse või päriliku soodumusega haiguse korral. Et klient ei sõlmiks kindlustust vaid hüvitise saamiseks pärast juhtunud õnnetust või haigestumist, rakendub lemmikloomakindlustuse vormistamisel ravikulude ja reisitõrkekindlustuse ooteperiood, kus:

 • ravikulude korral ei loeta kindlustusperioodiks kindlustuse esimesel 14 päeval toimunud haigestumist ja hukkumist, ehk ravikulude kaitse hakkab kehtima 2 nädalat pärast kindlustuse vormistamist.
 • reisitõrke kaitse hakkab kehtima 3 päeva pärast lemmikloomakindlustuse poliisi jõustumist.

Kindlustus hüvitab vaid juhtumeid, mis on juhtunud kindlustusperioodi jooksul – see ei hõlma 14 päevast ooteperioodi ravikindlustuses ja 3 päevast perioodi reisitõrkekindlustuses. Suur osa kindlustuskaitseid (v.a ravikulud) nagu hukkumine, vargus või kadumine, kehtiv lisaks Eestile veel kogu Euroopa Liidus, Norras ja Šveitsis.

Ifis saad kindlustada nii puhtatõulisi kui segaverelisi koeri ja kasse alates nende 2. elukuust

Miks peaks oma lemmiklooma kindlustama?

Eelkõige on lemmiku kindlustus Sinu kui loomaomaniku meelerahuks. Õnnetusi ja kadumisi kindlustus ära ei hoia, kuid omal moel aitab nendega pisutki toime tulla ning loob hea kindluse.

Lemmikloomakindlustus katab kindlustusjuhtumi olukorras:

 • kallid lemmikloomakliiniku visiidid (sh visiiditasud), kui lemmik ootamatult haigestub.
 • lemmiku kindlustussumma, kui lemmik kaob, ta röövitakse või ta hukkub.
 • kulud, mis tekivad lemmiklooma otsimisel (kuulutamine jne), kui lemmik ootamatult kaob.
 • kahju, mille Sinu koer või kass on tekitanud teistele (nt äranäritud kallid nahkkingad, lõhutud diivan…)
 • reisikulud omaniku ja pereliikmete reisi ärajäämisest, kui Sinu lemmik on eluohtlikus seisus või vajab operatsiooni.

Kindlustamisel peab arvestama, et kassi puhul kehtivad kindlustuskaitsed kassi hoones viibimisel, koera puhul kehtivad need ka väljaspool hoonet, kui rakendate vastavad ohutusmeetmeid. Usu, endal on ka parem tunne, kui oled ootamatustele ette mõelnud!

Kindlustuse vormistamine käib kiirelt ja mugavalt Ifi e-büroos, arvuta oma lemmiku kindlustuse hind lemmikloomakindlustuse kalkulaatoris ja saad ostu kiirelt ja mugavalt vormistada. 

Uuri ka mis ohustab Sinu lemmiklooma suvel ja missugused ohutegurid varitsevad Sinu neljajalgset sõpra talvel külmaga

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee