Lemmikloomakindlustuse ABC — kellele ja miks?

Oled kuulnud selliseid mõtteterasid nagu  „Kodu ilma kassita on lihtsalt maja“ või „Koer on Sinu suurim sõber, kes armastab Sind alati tingimusteta“?
Kui Sul on kodus neljajalgne sõber, siis küllap juba tead ja nendel sõnadel on Sinu jaoks sügavam tähendus — lemmikud on osa kodu hingest. Kindlasti soovid neid hoida parimal moel.
Kas ja miks võiksid oma lemmiku kindlustada ning millal on lemmikloomakindlustus Sulle abiks? Teeme selle selgeks.

On ilmselge, et kauaoodatud karvapallist lemmik on rõõmuallikas, armastatud kaaslane ja täieõiguslik pereliige. Samal ajal tasub teadvustada, et koer ja kass vajavad kaitset väliste ohtude eest ja omanikuna peaksid Sina seda neile pakkuma. Paraku tuleb valmis olla sellekski, et lemmikut võib tabada õnnetus või haigus ka koduses keskkonnas või jalutustiirul.

Lemmikloomakindlustuse tegemine ei hoia ära ühtegi haigust ega õnnetust. Küll annab see võimaluse oma lemmikut parimal võimalikul moel ravida ja leevendab niigi muret täis ajal stressi, mis võib tekkida ravikuludele mõeldes. Muul ajal pakub kindlustuse olemasolu meelerahu, mis ei jäta ruumi „mis-siis-kui“ mõtetele.

Miks tuli If välja lemmiklooma kindlustamise võimalusega?

Lemmikloomad on nende omanikele nö õnnetunde investeering. Ühes lemmikloomaomanike arutelus ilmnes, et neil on tõsine huvi oma lemmikut erinevate riskide vastu kindlustada. Kes oli silmitsi seisnud lemmiku ootamatu haigusega, kes üle elanud looma traagilise hukkumise ning kes sõprade-tuttavatega lihtsalt hiiglaslike loomakliiniku arvete üle arutlenud. Nii hakkaski If Kindlustus pakkuma alates 2007. aastast lemmikloomakindlustust — seda nii tõupuhaste kui ka segavereliste kasside ja koerte kindlustamiseks.

Kindlustuse on nii Eesti kui ka kogu Baltikum positiivselt vastu võtnud; mujal Euroopas on lemmikloomade kindlustamine juba tavaline praktika. Pidevalt kasvav huvi ja kindlustatud koerte-kasside arv näitab, et inimesed on üha agaramad endale lemmikuid võtma ning on samas teadlikumad lemmikutega seotud riskidest ja ohtudest.
Klientide arvamus on meile oluline. Saadud tagasiside ning tänaseks rohkem kui 12 000 kindlustatud koera-kassi on aidanud meil lemmikloomakindlustust aasta-aastalt ka paremaks muuta.  

Kindlustus üldiselt – seega ka lemmikloomakindlustus – ongi mõeldud ootamatusteks, nagu looma

Haigused ja õnnetused tabavad ikka ette hoiatamata ning siis, kui neid kõige vähem oodatakse. Kes on loomaarsti külastanud, teab, et sealsed arved on üsnagi kopsakad, eriti kui selline väljaminek on planeerimata.
Kindlustus on selleks puhuks hea lahendus, mis aitab olukorda tasakaalustada ja lemmikut võimalikult kiirelt ravida, sealjuures kliiniku raviarveid nähes liigsuurde stressi minemata.

Millest sõltub lemmikloomakindlustuse hind?

If Kindlustuse statistika näitab, et suurema osa – suisa 90% – täna kindlustatud u 12 000 loomast moodustavad koerad! See on täiesti ootuspärane. Eks linnas jalutades ja linde taga ajades, metsas mütates või ennast treeningul proovile pannes võib ikka rohkem juhtuda kui üksnes siseruumides elaval toakassil. Kuigi ega koduseinadki haigusi ja õnnetusi eemal hoia!

Ifis saad kindlustada nii puhtatõulisi kui segaverelisi vähemalt 4 kuuseid koeri ja kasse.
Lemmikloomakindlustuse hind sõltub Sinu lemmiku tõust, vanusest ja kindlustuskaitsete valikust.

Lemmikloomakindlustuse hind on igale loomale personaalne. Nagu kaskokindlustus autode korral, sõltub ka lemmikloomakindlustuse puhul igakuine kindlustusmakse just looma tõust ja vanusest. On tõuge, kelle raviarved on suuremad kui teistel ning seega on just Sinu lemmiku tõug üheks määravaks teguriks — on oluline vahe, kas Sa kindlustad suurt ja aktiivset Siberi huskyt või kodust Siiami kassi.
Lisaks saad Sina loomaomanikuna otsustada erinevate kindlustuskaitsete kindlustussumma osas. Nimelt mõjutab kindlustuse hinda ka see, kas valid näiteks ravikulude kaitse 400 € või 1000 € ulatuses või missuguse summaga kindlustad koera kadumise, varguse või hukkumise (üldjuhul lemmiku ostuhind).

Millist lemmiklooma saab Ifis kindlustada?

If Kindlustuse lemmikloomakindlustusega saab täna kindlustada nii puhtatõulisi kui ka segaverelisi koeri ja kasse. Ehk olgu Sul kuldne retriiver nimega Magic, Briti lühikarvaline kass Bruce või segavereline laika Täpi — Ifis saad kindlustada nad kõik, sest õnnetus ei küsi tõugu.

Kindlustamiseks peab lemmik olema vähemalt 2-kuune ning kindlustada saab kuni 7 aasta vanuseid lemmikuid. Kuna just noorte loomadega juhtub rohkem õnnetusi, tasub kindlustus teha lemmikule võimalikult varakult. Tegelikult ongi kindlustus ideaalne kingitus nende 2. kuu sünnipäevaks!

Ifis kindlustatud koerte TOP3

 1. Segaverelised koerad
 2. Kuldsed retriiverid
 3. Yorkshire'i terjerid

Kindlustatud kasside TOP3

 1. Segaverelised kassid
 2. Briti lühikarvalised kassid
 3. Maine Coon ehk Meini kassid

Miks rakendub lemmikloomakindlustuse ravi- ja reisitõrkekaitsele ooteperiood?

Koer ja kass on sinu pereliikmed. Kindlustus aitab luua võimalused neile haiguse korral maksimaalselt parimat ravi pakkuda.
Lemmikloomakindlustus aitab Sind ootamatuste korral - juba haigestunud looma kindlustamisel ei ole tegemist kindlustusjuhtumiga. Segaduste vältimiseks rakendub kindlustuse ravi- ja reisitõrkekaitsel ooteperiood.

Kindlustamisel on vaja teadvustada, et kindlustus on mõeldud ennekõike ootamatuteks sündmusteks. Seega kui Sinu lemmik on enne kindlustamist juba haige, siis ei ole tegemist ootamatusega. Samuti ei ole tegemist ootamatusega kroonilise haiguse või päriliku soodumusega haiguse korral. Selleks et vältida kindluse sõlmimist vaid hüvitise saamiseks pärast juhtunud õnnetust või haigestumist, rakendub lemmikloomakindlustuse vormistamisel ravikulude ja reisitõrkekindlustuse ooteperiood.

 • Ravikulude korral ei loeta kindlustusperioodiks kindlustuse esimesel 14 päeval toimunud haigestumist ja hukkumist ehk ravikulude kaitse hakkab kehtima 2 nädalat pärast kindlustusperioodi algust.
 • Reisitõrke kaitse hakkab kehtima 3 päeva pärast lemmikloomakindlustuse poliisi jõustumist.

Kindlustus hüvitab vaid juhtumeid, mis on juhtunud kindlustusperioodi jooksul ning see ei hõlma 14-päevast ooteperioodi ravikindlustuses ja 3-päevast perioodi reisitõrkekindlustuses. Suur osa kindlustuskaitseid (v.a ravikulud) – nagu hukkumine, vargus või kadumine – kehtivad lisaks Eestile veel Balti riikides ja Euroopa Liidus.

Ifis saad kindlustada nii puhtatõulisi kui ka segaverelisi koeri ja kasse alates nende 2. elukuust

Miks peaks oma lemmiklooma kindlustama?

Eelkõige pakub lemmiku kindlustus Sulle kui loomaomanikule meelerahu. Õnnetusi ja kadumisi kindlustus ära ei hoia, kuid omal moel aitab nendega pisutki toime tulla ning loob hea kindla tunde.

Lemmikloomakindlustus katab kindlustusjuhtumi olukorras:

 • kallid lemmikloomakliiniku visiidid (sh visiiditasud), kui lemmik ootamatult haigestub;
 • lemmiku kindlustussumma, kui lemmik kaob, ta röövitakse või ta hukkub, ja seda ilma omavastutuseta;
 • kulud, mis tekivad lemmiklooma otsimisel (kuulutamine jm), kui lemmik ootamatult kaob;
 • kahju, mille Sinu koer või kass on tekitanud teistele (nt äranäritud kallid nahkkingad, lõhutud diivan …);
 • reisikulud omaniku ja pereliikmete reisi ärajäämisel, kui põhjuseks on Sinu lemmiku eluohtlik seisund või ta vajab operatsiooni.

Kindlustamisel peab arvestama, et kassi puhul kehtivad kindlustuskaitsed kassi hoones viibimisel, koera puhul kehtivad need ka väljaspool hoonet, kui rakendate vastavad ohutusmeetmeid. Usu, endal on ka parem tunne, kui oled ootamatustele mõelnud!

Ifi iseteeninduses on kindlustuse vormistamine lihtne: arvutad oma lemmiku kindlustuse hinna lemmikloomakindlustuse kalkulaatoris ning saad ostu kohe kiirelt ja mugavalt vormistada. 

Uuri ka, mis ohustab Sinu lemmiklooma suvel ja missugused ohud varitsevad Sinu neljajalgset sõpra talvel külmaga

Helista või kirjuta meile

Ei saanud oma küsimusele vastust või soovid konsulteerida meie kindlustusspetsialistiga? Helista või kirjuta meile:

Kindlustustelefon: 777 1211

E-mail: info@if.ee