Küpsiste kasutamise põhimõtted

Küpsiste kasutamise põhimõtetes kirjeldame mis on küpsised, kuidas, miks ja milliseid küpsiseid me kasutame. Samuti kirjeldame, kuidas küpsiste kasutamise seadeid muuta ja kontrollida.

Me kasutame küpsiseid veebisaitidel (if.ee, tema alamdomeenid ja poliis.ee), mis kuuluvad If P&C Insurance AS-ile. Me salvestame küpsiseid iga seadme ja veebilehitseja puhul, millega meie saite külastatakse.

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud meie veebilehel.

Mis on küpsis?

Küpsis (cookie) on väike andmeelement, mis saadetakse veebisaidilt ja mis salvestatakse kasutaja veebilehitsejas, mobiiltelefonis või muus seadmes. Tänu küpsistele töötavad meie veebisaitidel paljud funktsionaalsused ja nende abil saame pakkuda sujuvamat kasutusmugavust. Me kasutame terminit „Esimese osapoole küpsised“ enda seadistatud küpsiste kohta ja terminit „Kolmanda osapoole küpsised“, kui need on seadistatud teiste tehnoloogia teenusepakkujate poolt.

Lisaks küpsistele võime kasutada ka teisi tehnoloogilisi lahendusi (näiteks pixel tags, web bugs, web storage jne), mis töötavad sarnaselt küpsistele. Selles küpsiste kasutamise põhimõtetes kasutame terminit „küpsised“ kõikide küpsiste ja sarnaste tehnoloogiliste lahenduste kohta.

Me oleme jaganud küpsised vastavalt kasutamise eesmärgi järgi. Me kasutame küpsiseid, mis on vajalikud selleks, et veebisait toimiks ja selleks, et mõõta veebisaidi töökindlust ja pakkuda personaalsemat kogemust ja küpsiseid, mis võimaldavad teha sihtturundust. Me jagame „esimese osapoole kogutud küpsiseid“ kolmanda osapoole tehnoloogia teenusepakkujatega, kes töötlevad neid andmeid If P&C Insurance AS nimel. Rohkem infot andmete jagamise kohta leiad meie „Isikuandmete töötlemise põhimõtetest“. Andmeid, mis on kogutud läbi kolmandate osapoolte küpsiste on osa selle kolmanda osapoole isikuandmete töötlemise põhimõtetest, mitte Ifi isikuandmete töötlemise põhimõtetest.

Allpool oleme välja toonud erinevad küpsiste kasutamise kategooriad, mida meie saitidel kasutatakse. Iga kategooria all on lahti kirjeldatud ka kõige rohkem kasutatavamad rakendused.

Kuidas valida ja kontrollida küpsiste seadeid?

Vajuta siia, et hallata teatud tüüpi küpsiste seadeid.

Kui Sa soovid täielikult välja lülitada küpsiste salvestamise oma veebilehitsejas, tuleb Sul valida oma veebilehitseja Turvalisuse seadetes küpsiste keelamine. Enim levinud veebilehitsejad on Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer ja Edge.

Kui Sa valid küpsiste keelamise oma veebilehitsejas, siis ei salvestata Sinu veebilehitsejasse mitte ühtegi küpsist ei Ifi ega teiste veebisaitide poolt. See tähendab aga seda, et kõik veebisaidi funktsionaalsused ei pruugi olla Sulle kättesaadavad ja kasutatavad. Samuti ei pruugi mõned funktsionaalsused töötada, kui kasutad mõnda jälgimise blokeerimise rakendust, mis takistab küpsiste salvestamist. Seetõttu me ei soovita neid Ifi saitidel kasutada ja ei soovita keelduda kõikide küpsiste salvestamisest oma veebilehitsejas.

Sa saad muuta oma veebilehitseja seadeid nii, et iga kord, kui sait üritab küpsist salvestada, saad Sa teavituse. Seejärel saad Sa otsustada, kas lubad seda küpsist või mitte.

Rohkem infot kuidas hallata küpsiste kasutamist oma veebilehitsejas, leiad siit.

Rohkem infot Sinu interneti kasutuse põhjal tehtud sihtturunduse kohta leiad siit .

Viimati muudetud 19.12.2018