If Kindlustus ja Coop Pank alustasid koostööd

Coop Pank alustas koostöös If Kindlustusega oma kodulaenu klientidele kodukindlustuse pakkumist.

Coop Panga erakliendi kinnisvara finantseerimise äriliini juhi Karin Ossipova sõnul on kodulaenuga ostetud kodu puhul kodukindlustus kohustuslik. „Nüüd pakume oma klientidele võimalust kodulaenu taotlemise käigus sõlmida mugavalt ka nõuetekohane kindlustusleping, mille korral pole vaja hiljem muretseda lepingu pikendamise või pangale edastamise pärast, sest selle teeb kliendi eest meie usaldusväärne partner If Kindlustus," selgitas Karin Ossipova.

Ifis saab kindlustada oma maja või suvekodu, korteri või ridaelamu, kõrvalhoone või ehitusjärgus maja.
Ifi varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul on Ifis kindlustatud 120 000 Eesti kodu ning iga-aastase statistika alusel on kolm peamist kodudes juhtuvat õnnetust veekahjud, tormikahjud ja vargused. „Hüvitame igal aastal ligi 3500 kodudes juhtunud kahju, millest enamik juhtub korterite ja koduse varaga. Korteri või majaga toimunud õnnetuse korral saab reeglina kannatada ka kodune vara, mistõttu soovitame kindlustada koos koduga ka oma vara," ütles Sepp.

Kodukindlustust sõlmides tasuks eriti korteriomanikel valida ka vastutuskindlustuse kaitse, mis korvab kahjud, mida korteri- või majaomanik ise teistele põhjustab.

„Ifi kahjukäsitluse kogemus näitab, et ligi pooled korteri veekahjudest saavad alguse naabrite korteritest. Näiteks pesumasina lõhkenud vooliku põhjustatud veeuputus võib alumise naabri hinnalist mööblit märkimisväärselt kahjustada. Ilma vastutuskindlustuseta tuleb tekkinud kahjud aga ise naabrile korvata," lisas Veiko Sepp.

Kodukindlustuse pakkumist saab Coop Panga klient küsida kodulaenu taotlemise käigus.