Kuidas käituda, kui pead haiguse tõttu reisist loobuma?

Ka pikalt ette planeeritud reis võib luhta minna, kui Sina või Sinu pereliige haigestub enne reisi. Järgnevalt anname soovitusi mida teha, kui selline olukord peaks ette tulema.

Selleks, et reisi ärajäämise puhul näiteks haiguse või vigastuse tõttu saada kindlustuselt kulude katteks hüvitist, tuleb sõlmida reisitõrkekindlustus. Soovitame kindlustuse sõlmida aegsasti, kui reis on broneeritud ja esimesed kulutused näiteks lennupiletite ja hotelli eest tehtud. Kindlustuse varasem sõlmimine reisikindlustuse makset kallimaks ei tee.

Reisi ärajäämisel hüvitab reisitõrkekindlustus näiteks lennupiletid, hotellibroneeringud ja ettemakstud teenused, mida ei saa tühistada. Kahjuhüvitist saab taotleda ka autorendi või juba ostetud kontserdipiletite eest. Lisaks enda haigestumisele katab reisitõrkekindlustus ka reisiga seotud kulud, kui laps või lähisugulane enne reisi haigestub või juhtub temaga õnnetus.

If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Liigi sõnul kimbutavad kevadel reisijaid enim gripp, ülemiste hingamisteede haigused ja kõhuviirused, mille tõttu planeeritud reisidest loobutakse. „Lastega peredel võib paraku sageli juhtuda, et laps haigestub just reisile eelneval päeval ja reis tühistatakse viimasel hetkel. Läheneva koolivaheaja valguses muutub see teema eriti aktuaalseks.

"Reistõrkekindlustuse puhul tuleb tähele panna, et see hakkab kehtima kolmandal päeval alates poliisi sõlmimisest," ütles Liig.

Soovitame reisitõrke kindlustussumma valida lähtuvalt kahest olulisest asjaolust: kui suureks kujunevad esialgsed reisikulud kokku või millised on täiendavad kulutused transpordile ja majutusele, kui on vaja ootamatult reisilt Eestisse tagasi naasta. Lähtuvalt sellest, kumb summa suurem tuleb, soovitame valida reisitõrke kindlustussumma. Viimasel hetkel ostetud lennupiletid võivad teinekord olla kordades kallimad, kui pikalt ette soetatud lendude hinnad.

Juba haigestununa tuleks reisile mineku otsust põhjalikult kaaluda ja kindlasti eelnevalt arstiga nõu pidada. Oluline on teada, et kui oled haigestunud enne reisi ja otsustad siiski reisile minna, siis võõrsil ägeneva haigushoo ravikulusid ei pruugi reisikindlustus katta.

Mida teha, kui oled reisi haiguse tõttu tühistanud:

  1. Reisi tühistamise korral on võimalik hüvitist saada reisikorraldajalt või reisitõrkekindlustuse abil kindlustusfirmalt.
  2. Kui haiguse või vigastuse tõttu tuleb reis tühistada, küsi perearstilt haigust kinnitav tõend, millel on kirjas reisi tühistamise põhjus.
  3. Seejärel tühista reis. Kui oled ostnud lennupiletid ja broneerinud majutuse erinevatest kohtadest, siis tühista need eraldi.
  4. Kui oled ise reisi planeerinud, siis peaksid juba reisi broneerimisel kontrollima, mis tingimustel reisi tühistada saab ja millised kulud tagastatakse. Reisikorraldaja kaudu reisi ostes uuri tingimusi, kas ja millised kulud tagastatakse.
  5. Kui oled juba tasunud muude teenuste eest, näiteks rendiauto või kontserdipiletite eest, täpsusta, kas nende kulude tühistamine on võimalik.
  6. Tee oma kindlustusseltsile kulude katmiseks kahjuavaldus.