Suusareisile minnes tuleb kindlustada ka kõrge riskiga tegevus

Suusapuhkusele minnes tuleb reisikindlustust ostes tähele panna, et lisaks meditsiiniabikindlustuse kaitsele oleks valitud ka kõrge riskiga tegevuse lisakaitse, sest ilma selleta mäel kukkudes ja end vigastades kindlustus ei aita.

Lisaks mäesuusatamisele kehtib sama ka paljude teiste spordialade kohta nagu lumelauasõit, surfamine, veesuusatamine jt. Samas tuleb tähele panna, et kõrge riskiga tegevuse lisakaitse ei kehti näiteks lumelauasõidul ja mäesuusatamisel väljaspool talispordikeskuse tähistatud radasid või mägironimisel kõrgemal kui 2000m. Sellistel juhtudel kvalifitseerub see eriti ohtlike aladega tegelemise alla ning vastavate kaitsete lisamiseks tuleb võtta Ifiga ühendust ja sõlmida eraldi kokkulepe. Täpsema nimekirja eriti ohtlikest aladest leiab Ifi reisikindlustuse tingimustest.

Kui meditsiiniabikindlustus katab ravi- ja transpordikulud ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral, siis lisaks meditsiiniabikindlustusele soovitame reisile minnes mõelda ka reisitõrkekindlustuse ja pagasikindlustuse peale. Reisikindlustust ostes on kõige olulisem aru saada, kas see katab peamised riskid ning kui suur on kaitsete ulatus.

Mida reisikindlustust ostes tähele panna:

  • Tutvu kindlustustingimustega. Need võivad kindlustusseltsiti erineda üpriski palju
  • Vali vastavalt reisi iseloomule õiged kaitsed. Näiteks Alpidesse suusatama minnes tuleks osta lisakaitse, mis katab kõrge riskiga tegevusi
  • Vali vastavalt enda reisi iseloomule õiged kindlustussummad (limiidid). Ravi hinnad võivad maailma eri paikades olla väga erinevad
  • Vajadusel konsulteeri kindlustustöötajaga, kes aitab sul valida õiged kindlustuskaitsed ja – summad.

Kui suur kindlustussumma valida?

  • Meditsiiniabi kindlustuse puhul soovitab If valida kindlustussummaks kas 100 000 või 300 000 eurot. Esmapilgul tunduvad summad suured. Kuid kui mõelda halvimatele stsenaariumitele, siis ulatuvad reisil õnnetusse sattunud inimeste raviarved mitmekümnetesse tuhandetesse eurodesse
  • Pagasikindlustust sõlmides kalkuleeri, kui palju maksaks kogu Sinuga reisil kaasas olevate asjade – rõivad, tehnika jms – asendamine uute samaväärsetega. Pagasikindlustus kehtib kogu reisi ajal nii lennukis, hotellis kui ka linnapeal seigeldes
  • Reisitõrkekindlustuse puhul arvuta, kui palju Su reis kokku maksma läheb (sõidupiletid, majutus, ürituste piletid) – kindlustussumma võiks olla vähemalt sama suur kui kogu reisi hind. Arvesta sellegagi, et kui pead reisilt enneaegselt naasma ja ostma uue kojusõidupileti, on tavaliselt pilet viimasel hetkel ostmise tõttu palju kallim.

Ravi välisriigis on kallis

Tais Koh Phangan saarel sõitis rolleri rentinud eestlasele otsa teine rolleriga turist. Noormees murdis rolleriga kukkudes jalaluu ning pidi jääma paariks päevaks haiglaravile. Pealtnäha mitte väga tõsine õnnetus läks raviarvete, öömajade ning transpordiga maksma 20 000 eurot. Paar aastat tagasi Indias juhtunud rolleriõnnetus läks maksma 64 000 eurot. Kogenud lumelauduril aga piisas ligi 30 000 eurose raviarve saamiseks vaid ühest valest liigutusest mäel.

Kui palju maksab reisikindlustus?

Keskmine reisikindlustuse makse Ifis on näiteks seitsmeks päevaks Euroopasse reisides kõiki riske sh kõrge riskiga tegevust sisaldades 33,5 eurot. Ilma kõrge riskiga tegevuseta on sama kindlustuse hinnaks 22,8 eurot. Reisikindlustus on kõige mõistlikum sõlmida internetis - Ifi e-büroos kehtib sõlmitavale poliisile täiendav allahindlus.