Uuring: vaid 53% inimestest kasutab kodumasinaid õigesti

If Kindlustus viis läbi uuringu, kus küsiti enam kui tuhande vastaja käest, millised on nende harjumused kodumasinate kasutamisel.

Uuringust selgus, et:

  • 53% inimestest kasutab oma kodumasinaid õigel ajal – kui inimesed on kodus ja ärkvel;
  • 11% inimesi paneb masina tööle, kui nad magama lähevad;
  • 2% inimesi sätib masinad tööle kodust väljudes;
  • 32% inimestel ei ole kindlaid harjumusi ja nad kasutavad masinaid erineval ajal;
  • 2% inimestel ei ole kodus pesu- ega nõudepesumasinat.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul on vajalik meeles pidada, et koduseadmeid tohib kasutada sel ajal, kui inimesed on kodus ja ärkvel.

„Kui inimene ei ole kodus või ärkvel, võivad ootamatu õnnetuse või lekke korral tekkida tema kodule väga suured veekahjud,“ selgitas Sepp, kelle sõnul on kodukindlustuse puhul kõige sagedasemad just veekahjud.

Uuringust selgus, et kõige korrektsemalt käituvad Järvamaa, Lääne-Viru ja Raplamaa inimesed, kellest 62% kasutavad kodumasinaid õigel ajal, samas nii Harjumaa kui ka Ida-Virumaa inimestest teevad seda vähem kui pooled.

„Kodumasinate korrektse kasutamise ja kahjujuhtumite vahel on otsene seos.  Ka If Kindlustuse statistika näitab, et ühe kindlustuslepingu kohta tekibki enim kodukindlustuse kahjusid Harjumaal ja Ida-Virumaal“, selgitas Sepp.

Vastutuskindlustus on kortermajades hädavajalik!

Pangast kodulaenu võttes on vajalik sõlmida uuele kodule ka kindlustus, samas valivad paljud inimesed soodsama kindlustuspaketi ja jätavad sõlmimata vastutuskindlustuse. Sellisel juhul peab kodu omanik hüvitama naabritele tekkinud kahjud ning kortermaja veekahju korral on kahjusummad tavaliselt vägagi suured.

„Kui vaadelda eeltoodud statistikat kodumasinate kasutamisest, on vaid aja küsimus, millal üks või teine valveta jäetud masin rikke korral veekahju võib tekitada. Statistika näitab, et keskmine veekahju nii korterile kui ka alumistele naabritele on enam kui 1800 eurot juhtumi kohta ning suurimad kahjud ulatuvad mitmekümnetesse tuhandetesse eurodesse,“ lisas Sepp.

Lähemalt saab lugeda kodukindlustuse kaitsete kohta Ifi kodulehelt.