Mis ohustab Sinu lemmiklooma suvel?

Kätte on jõudnud suvi, mis tähendab, et meie neljajalgsed sõbrad hakkavad rohkem aega veetma õues. Paraku varitsevad lemmikloomi ka suvel ohud. Siin on paar näpunäidet, millele tähelepanu pöörata.

 1. Kaitse enda lemmikut puukide eest
  Ilmade soojenemisega on ilmunud välja ka puugid. Puugid kannavad haigusi, mis on loomadele ohtlikud nagu näiteks puukborrelioos. Lemmikut on võimalik puukide eest kaitsta kas selleks mõeldud rihmaga, turjale käivate tilkadega või tablettide abil.
 2. Tee loomale ussikuur
  On teadatuntud tõde, et lemmikloomale peab tegema ussikuuri iga kolme kuu tagant.  Kevadel on see aga eriti soovitatav, kuna loomad liiguvad ikka soojade ilmadega rohkem õues ning tõenäosus siseparasiitidesse nakatuda on ka sellevõrra kõrgem.
 3. Vaktsineeri enda loom
  Loomade vaktsineerimine marutaudi vastu on kohustuslik. Ole kindel, et Sinu loom on vaktsineeritud enne, kui ta õue lased. Nii saad kindel olla, et õues seigeldes ei jää sinu loom haigeks.
 4. Soojal suveilmal tahab ka lemmik juua
  Soojal suveilmal hoia loomal jahe vesi pidevalt kättesaadaval. Vajadusel paku talle ka ise vett, et ei tekiks dehüdratsiooni.
 5. Taga loomale varjuline koht
  Ka meie lemmikloomad võivad saada kuumarabanduse. Selle vältimiseks taga loomale varjuline koht, kuhu ta saab kuuma päikese eest peitu pugeda. Kindlasti ära jäta oma lemmikud kuumal suveilmal üksinda autosse.
 6. Suvised toidud
  Suvisel grillhooajal tahab ka lemmik sellest osa saada, kuid parem on talle grillhõrgutisi mitte anda. Grilltooted sisaldavad sageli küüslauku ning sibulat, mis on lemmikloomale mürgised.
  Samuti ei tohiks lasta koeral juua merevett, sest merevesi võib sisaldada vetikaid, mis on koerale ohtlikud. 
 7. Ära jäta akent tuulutusasendisse kui kodust lahkud
  Võib arvata, et tuulutusasendis olev aken on nii väikese vahega, et lemmik sinna ei mahu, kuid näiteks kassid võivad olla väga paindlikud. Kui nende tähelepanu köidab näiteks mõni putukas, võivad nad üritada hüpata ning jääda akna vahele kinni.
  Kui jätad lemmiku üksi koju siis veendu, et aknad on kinni.

Lemmiklooma on võimalik ootamatuste vastu ka kindlustada. Loe Ifi lemmikloomakindlustusest Ifi kodulehelt.