Vastutuskindlustus korvab ka jalgratturi põhjustatud liiklusõnnetuse kahjud​

Ilmateade lubab selle nädala lõpuks kevadist ilma. Lume sulamisega tuuakse keldrist välja oma jalgrattad ja üha enam igapäevatoimetusi tehakse ratta seljas. Rohkem jalgrattaid liikluses tähendab aga paratamatult suuremat tõenäosust, et rattur satub liiklusõnnetusse.

Kui autojuht põhjustab liiklusavarii, siis kannab kahjud kindlustusselts, kuid jalgratturi põhjustatud kahjud korvab kindlustusselts üksnes juhul, kui ratturil on sõlmitud eraisiku vastutuskindlustus. Lisaks kaitseb ligikaudu 2 eurot kuus maksev kindlustus veel paljudes olukordades.

Eraisiku vastutuskindlustus kaitseb kogu perekonda ning aitab olukorras, kus põhjustatakse kahju kolmandatele isikutele, kes ei ole pereliikmed. Näiteks kui jalgrattur põhjustab liiklusõnnetuse või kui laps kriibib mänguhoos naabrimehe auto või tehnikapoes pillate mõne eseme maha – sellisel juhul korvab kahjud kindlustus.

If Kindlustuse vastutuskindlustuse tootejuhi Aune Pärna sõnul on eraisiku vastutuskindlustus meie inimestele veel võõras asi. „Kõik me teame, et kindlustada saab kodu ja autot, kuid kindlustuslahendusi on tegelikult oluliselt rohkem. Vastutuse kindlustamine tähendab üldistatult seda, et kui põhjustad teisele inimesele või tema varale kahju, siis kindlustus korvab selle. Eraisiku vastutuskindlustuse saab juurde osta kodukindlustusele ning sobib hästi ka jalgratturitele, sest ilma selleta tuleb neil põhjustatud liiklusõnnetuse kahjud endil hüvitada," lisas Pärn.

Politsei- ja Piirivalveameti statistika kohaselt toimus möödunud aastal jalgratturi osalusel 180 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 174 ja hukkus 3 jalgratturit.

Soovitame jalgratturitel olla liikluses tähelepanelikud ning viisakad, järgida tuleb ka liikluseeskirju.​

Eraisiku vastutuskindlustuse kohta küsi lisainfot Ifi kindlustusetelefonilt 777 1211