If ja Elektrum Eesti alustasid äriklientidele kindlustuskaitsega elektripakettide müüki

Septembri lõpust hakkas Elektrum Eesti pakkuma oma äriklientidele koostöös Ifiga elektripakette, mis sisaldavad kindlustuskaitset elektriliste riskide vastu.

Elektriliste riskide kindlustus kaitseb ettevõtetele ja nende rentnikele kuuluvaid elektriseadmeid pikselöögi, ülepinge, alapinge, ülekoormuse ja lühise tekitatud kahju eest. Kahju korral hüvitatakse seadme taastamise väärtus või turuväärtus, kuni kahe aasta vanuse kontoritehnika korral kehtib põhimõte "vana vastu uus".

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul on elektrihäirete põhjustatud seadmete rikked levinud põhjus, mille tõttu pöördutakse kindlustuse poole. „Eriti haavatavad on äikese ajal elektriseadmed nagu peenelektroonika ja valveseadmed. Samuti võivad kahju saada ka elektrikilbid, mistõttu võib seiskuda ka tööpinke ja muid seadmeid," ütles Sepp.

Tema sõnul hüvitab If Kindlustus igal aastal sadu elektrihäiretest ja seadmete üle- või alapingest tingitud kahjusid. Need kahjud võivad ulatuda tuhandete eurodeni ning ilma vastava kindlustuskaitseta tuleb seadmed omast taskust remontida või välja vahetada.

Elektrum Eesti OÜ juhatuse esimees Andrus Liivand selgitab, et koostöö on loogiline jätk, sest Elektrum pakub eraklientidele elektripaketiga kodutehnika kindlustuskaitset juba 2014. aastast.

„Eraklientide seas on kodutehnika kaitsega elektripaketid väga hästi vastu võetud ja nüüd oleme valmis pakkuma ka äriklientidele elektriliste riskide kaitsega elektrienergia tooteid. Kodutehnika kindlustust sisaldavat elektripaketti kasutab täna ligi 4000 Elektrumi klienti," selgitas ta.

Täpsemalt loe äriklientidele kindlustuskaitsega elektripakettide kohta Elektrumi kodulehelt.