If Kindlustus ja Eesti Energia alustasid koostööd

Eesti Energia pakub nüüd koostöös Ifiga elektripaketti "Võrdne", milles on kaks kindlustust. Kindlustus aitab korvata elektriseadmete ja -süsteemiga toimunud õnnetuste tagajärgi.

If hüvitab igal aastal sadu elektrihäiretest ja seadmete üle- või alapingest tingitud kahjusid. Need kahjud võivad ulatuda tuhandete eurodeni ning ilma vastava kindlustuskaitseta tuleb seadmed omast taskust remontida või välja vahetada.

"Võrdses paketis" on elektriseadmete kindlustuse omavastutuse määr väiksem kui tavaliselt kodukindlustuses, olles 50 eurot. Elektrisüsteemi rikke kindlustuse puhul omavastust ei rakendata.

Elektriseadmete kindlustus aitab korvata koduste elektriseadmete äkilist ja ettenägematut välise asjaolu tõttu rikkiminekut (nt äike, lühis, ülekoormus, üle- või alapinge). Seadmed on kindlustatud kuni 1500 euro ulatuses.

Elektririkke kindlustus on kasulik, kui on toimunud koduse elektrisüsteemi kahjustumine, mis vajab osade parandamist või asendamist (nt kadus elekter ühest toast või korruselt, pistikupesa läks „kärssama" või puuriti pilti seina pannes juhtmesse). "Võrdse paketiga" kaasnev elektrisüsteemi rikke kindlustus katab kuni 100 eurot Eesti Energia elektriku väljakutse arvest, mis on ligikaudu kolm töötundi.

Lisaks kindlustusele eristub elektripakett "Võrdne" selle poolest, et klient maksab iga kuu eest aastas sama summa, et talvised kõrgemad energiakulud ühtlasemalt aasta peale jaotada. Pakett on sobilik valik inimesele, kes ei soovi oma aega kulutada sellele, et ennast elektrituru nüanssidega kurssi viia ja tahab muretult elektrit kasutada teades, milline elektriarve iga kuu olema hakkab.

"Võrdse paketi" kohta saab lisainfot ja liituda Eesti Energia kodulehel.