Kuidas valmistuda sügistormideks?

Sügistormid ja -tuuled on Eestis pead tõstmas. Loe, kuidas tormideks ette valmistuda, et vältida võimalikke tormikahjusid.

If Kindlustuse kodukindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul tuleks vaadata enda majapidamine ja selle ümbrus üle, et võimalikud riskid juba enne tormi maandada. Tema sõnul on esimesed selle aasta sügistormid toonud endaga kaasa kahju juba mitmekümne tuhande euro eest ning paraku ei jää hiljutised tormid ilmselt sel sügisel viimaseks.

Järgnevalt toome välja 7 soovitust, millele enne tormi tähelepanu pöörata:

  1. Pargi sõiduk puudest eemale, et tormi poolt murtud puud ja oksad seda ei vigastaks. Samuti lase enda hoovis olevate puude seisukorda kontrollida. Murduvad puud on ohtlikud nii Sulle endale kui Sinu varale.
  2. Aseta kergesti lenduvad esemed siseruumidesse, sest tuul võib lennutada hoovis olevad asjad sinu maja aknasse või aias seisva auto vastu.
  3. Kui on parasjagu käimas hoone ehitamine, siis tuleb olla kindel, et kõik ajutised katted oleks kindlalt kinnitatud (näiteks katuse ehitamisel ära unusta ajutist katusekatet).
  4. Ühenda kodune elektroonika vooluvõrgust lahti: tugeva tuule tõttu on voolu kõikumisest ja katkestusest tingitud kahjud kodutehnikale üsna tavalised.
  5. Kui elad potentsiaalse üleujutuse piirkonnas, tuleks igaks juhuks toimetada kodune vara kas maja teisele korrusele või tõsta võimalikult kõrgele maapinnast. Tormiga kaasneb tihti ka veetaseme tõus.
  6. Lae aegsasti oma telefoni aku ning kontrolli, kas taskulampide jaoks on varupatareisid, sest tormiga kaasneb tihti elektrikatkestusi. Suurema tormi puhul varu ka joogivett.
  7. Vaata üle enda kehtiv kodukindlustuse poliis ning veendu, et sellel oleks piisavalt lai kaitse. Kodune vara (näiteks kodutehnika) on kindlustuskaitse all juhul, kui kodukindlustuses on ostetud ka koduse vara kaitse. Kui aga näiteks sinu maalt murdub puu, mis tekitab kahju kolmandale osapoolele (näiteks naabrile), võib vastutada kinnistu omanik, kelle maalt puu kukkus. Sellisel juhul on abiks kinnisvaraomaniku vastutuskindlustus, mis korvab tekitatud kahju.

Kodukindlustust saab sõlmida ja enda kehtiva kodukindlustuse poliisiga tutvuda Ifi e-büroos.