Millised ohud varitsevad lemmiklooma külmade ilmadega?

Sumedad suveööd on selleks korraks selja taha jäänud ning käes on aeg teha ettevalmistusi talveks. Koduste toimingute kõrvalt ära unusta oma neljajalgset sõpra – temagi heaks saad külmadeks ilmadeks üht-teist kõrva taha panna.

Järgnevalt toome välja, millised ohud võivad Sinu lemmikut külmade ilmadega varitseda ning kuidas nendega toime tulla:

  1. Parklas olevatest loikudest võib Sinu lemmik saada surmava mürgituse. Enne külma ilma tulekut valatakse autodesse antifriisi ehk külmakindlat jahutusvedelikku, mis võib auto radiaatori kaudu ka maha tilkuda. Antifriisi magus maitse meelitab ligi koeri ja kasse, kelle jaoks on vedelik väga mürgine. Mürgituse kahtluse korral pöördu kiiresti loomaarsti poole, vastasel juhul võib vedeliku lakkumine lõppeda traagiliselt.
  2. Ka Sinu neljajalgsel sõbral võib hakata õues külm. Mida väiksem ja lühema karvaga on Sinu lemmik, seda kiiremini hakkab tal külm. Tõsisema külmetuse tagajärjeks võib olla alajahtumine või külmakahjustus – mõlemal juhul toimeta loom kiiresti sooja ruumi ning vii loomaarsti juurde kontrolli. Lisaks muudab külm looma immuunsüsteemi vastuvõtlikumaks viirustele. Eriti suur nakkusoht on kohtades, kus käib palju koeri – loomakliinikute ümbrus, jalutusplatsid jne. Käreda pakasega jalutama minnes mõtle, kas loom võiks vajada vihmakindlat jakki või tasub teha lühem jalutuskäik.
  3. Jalutuskäigud soolatud teedel võivad põhjustada mitmeid probleeme. Libedatele teedele puistatavad soolasegud võivad sisaldada looma jaoks mürgiseid ühendeid. Seepärast jälgi, et Sinu lemmik ei lakuks maapinda ega määrdunud käppasid. Sagedased jalutuskäigud soolatud teedel kahjustavad ka koera käpapadjandeid – viimaste kaitsmiseks pese neid pärast jalutuskäiku korralikult ning kasuta spetsiaalset käpavaha, -kaitseid või saapaid.
  4. Pimedal ajal vajab helkurit ka Sinu lemmik. Pimedal ajal satuvad loomad tihti liiklusõnnetustesse, sest autojuhid lihtsalt ei näe neid. Seetõttu veendu, et Sinu lemmik oleks nähtav. Loomapoodidest võid leida nii helkurveste, -saapaid, -rihmasid kui ka dioode, mida saad kinnitada kaelarihma külge.
  5. Õuekoeral on kuudis soe vaid siis, kui selle külmaks ajaks ette valmistad. Tee oma lemmikule kuuti õlgedest ase, millel on loomal soe lesida. Sageli pannakse koerakuuti tekke, kuid need külmuvad kergesti ära ega hoia looma soojas. Lisaks veendu, et kuut on paraja suurusega. Liialt väike kuut ei paku koerale mingit rõõmu, ent ka liiga suur pole hea, sest loom ei suuda seda oma kehasoojusega üles kütta.
  6. Puugid on aktiivsed ka sügisel. Tihti arvatakse, et puugivastane kaitse on oluline vaid suvel. Tegelikult võib puuke saada kuni novembri esimeste külmadeni. Puugihammustuste arv kasvab eriti septembris ja oktoobris, kui koeri võetakse kaasa metsa seenele või jahile. Seepärast kaitse ka sügisel oma lemmikut puukide eest, kasutades spetsiaalset kaelarihma, turjale pandavaid tilku või tablette.

Muretumat meelt aitab säilitada ka Ifi lemmikloomakindlustus, mis on kui ravikindlustus Sinu neljajalgsele sõbrale. Kindlustada saad nii oma koera kui kassi haigestumise, kadumise või muu ootamatu õnnetuse vastu. Nii on sügis- ja talverõõme veelgi parem nautida!

Rohkem infot Ifi lemmikloomakindlustuse kohta.