UUS! Tehnilise rikke kindlustus – eelis nii müüjale kui ka ostjale

Nüüd on võimalik oma kasutatud sõiduautole osta ka tehnilise rikke kindlustus, mis annab potentsiaalsele ostjale kindlustunde, et sõiduk on tehniliselt korras.

Auto24.ee on Eesti suurim automüügi portaal, kus müüakse aastas ligi 119 000 kasutatud sõiduautot. Ostja jaoks on kasutatud auto ostmisel tihti murekohaks see, et ta ei või olla kindel auto heas seisukorras. Võib juhtuda, et ilmnevad varjatud vead ja peagi tuleb teha remondikulutusi.

Selle mure lahendamiseks pakub If Kindlustus nüüd auto24 portaalis tehnilise rikke kindlustust.

Suur eelis nii müüjale kui ka ostjale

Müüjale on tehnilise rikke kindlustuse eeliseks märge müügikuulutuse juures, et tegemist on usaldusväärse ja kontrollitud sõidukiga. Ostjale annab see aga kindlustunde, et sõiduk on korras ja rikete vastu kindlustatud.

Kindlustuse jõustamiseks tuleb läbida ülevaatus, pärast mida väljastatakse kindlustuspoliis ja müügikuulutuse juurde ilmub kindlustusteenuse logo. See näitab potentsiaalsetele ostjatele, et tegemist on usaldusväärse ja kontrollitud sõidukiga, mille tehnilised osad on kindlustatud. Hetkel saab tehnilise rikke vastu kindlustada kuni 10 aasta vanuseid, kuni 150 000 km läbisõiduga ja kuni 160 kW võimsusega autosid, kuid tulevikus on plaanis pakkuda kindlustuse võimalust ka laiemale autode valikule.

If Kindlustuse tehnilise rikke kindlustus katab ootamatute rikete remondikulu mootorile, käigukastile ja sidurile, juhtimis-, turva-, piduri-, jahutus-, kütuse-, toite-, jõuülekande-, elektroonika- ja ventilatsioonisüsteemile. Maksimaalne hüvitis on auto turuväärtus, kuid mitte üle 15 000 euro. Kahju korral tuleb tasuda omavastutus, mis on 25% kahjusummast. Kindlustus kehtib kuus kuud ja seda saab omanik pikendada järgmiseks kuueks kuuks. Auto müügi korral läheb kindlustus üle uuele omanikule.

Tehnilise rikke kindlustuse kohta saate lähemalt lugeda auto24 portaalist.