Kindlustuse puudumine võib korteriühistule kulukaks osutuda

Korteriühistukindlustus kaitseb ühistu hallatavat hoonet, kui sellega juhtub midagi ootamatut, näiteks tulekahju või tormi tulemusena.

Korteriühistu hoonekindlustus kaitseb neid hoone ühiseid osasid, mis tavalise kodukindlustuse kaitse alla ei kuulu. Nendeks on kortermaja katus, välisseinad, koridorid, kelder, kommunikatsioonid, tehnosüsteemid jt korterelamu ühised osad. Samuti on kindlustatud korterite rõdud, välisuksed, radiaatorid ning aknad.

If Kindlustuse ettevõtete varakindlustuse tootejuhi Risto Sondla sõnul sõlmitakse korteriühistu kindlustust üha rohkem, sest ühistute teadlikkus on kasvanud.

„Paljud ühistud on kogenud seda omal nahal, et kortermaja puudutavad kahjud võivad osutuda vägagi kulukaks: näiteks keskmine tormist tingitud kahju suurus on Ifis 5000 eurot. Suurimad kortermajade kahjud, mis on üldjuhul tulekahjud, küündivad aga sadade tuhandete eurodeni. Korteriühistu hoonekindlustuse puudumise korral tuleb remondikulud ühistul endal kanda, kindlustuse olemasolul aga hüvitab kulud If," selgitas Sondla.

Tema sõnul tasub lisaks Korteriühistu hoonekindlustusele mõelda ka ühistu vastutuskindlustusele.

„Korteriühistu vastutuskindlustus hõlmab ehitise omaniku vastutust hoone ja selle juurde kuuluva maatüki ohutuse eest. Kindlustusjuhtumiks on näiteks olukord, kui ühistu maatükil olev puu kukub tänaval parkinud sõidukile või kui jalakäija kukub libedal liivatamata kõnniteel ja vigastab ennast. Kahju juhtudes on kannatanul õigus nõuda, et ühistu kahju kinni maksaks. Vastutuskindlustuse lepingu alusel kannab need kulud If," rääkis Sondla

Möödunud aastal sai If Kindlustus korteriühistutelt kokku 267 kahjunõuet, kõige rohkem Harjumaalt (176), Ida-Virumaalt (41), Tartumaalt (15) ja Pärnumaalt (11).

Täpsemalt loe korteriühistu kindlustuse kohta Ifi koduleheküljelt.