Õnnetusjuhtumikindlustus lapsele - miks see hea mõte on ning millal kindlustus abiks tuleb?

Kas ka Sinu lapsele meeldib õues mängida? Jalgratta või tõuksiga koolis käia? Vahel ka toas aktiivselt joosta? Kui vastasid vähemalt ühele neist küsimustest “jah”, siis tutvu lähemalt, miks tasub kaaluda oma lapsele õnnetusjuhtumikindlustus vormistada.

Kui suvel on eelkõige suvilates ja maakodu hoovides palju lapsi mängimas ning rattaga sõitmas, siis septembri algusega on traditsiooniliselt üleöö just linnatänavatel veel rohkem lapsi liikumas. Neid näeb kõnniteedel mahuka kotiga kooli või trenni jalutamas, jalgratta või aina populaarsust koguva tõuksiga sõitmas või bussi-trammipeatustes ootamas. Lisaks koolidele on taas aktiivsemalt toimumas kõik treeningud- huviringid alates balletist ja jalgpallist lõpetades judo ja rahvatantsuga. 

Tegijal juhtub nii mõndagi ja tegelikult võib õnnetuseni viia valesamm trepil, libastumine märgadel lehtedel või hooletu ettevaatamatus mänguhoos.

Kas ka sinu lapsele meeldib õues mängida? Jalgratta või tõuksiga koolis käia? Vahel ka toas aktiivselt joosta? Kui vastasid vähemalt ühele neist küsimustest “jah”, siis tutvu lähemalt, miks tasub kaaluda oma lapsele õnnetusjuhtumikindlustus vormistada.

Kui palju õnnetusjuhtumeid just lastega juhtub?

If Kindlustuse näitel on viimase 12 kuu jooksul toimunud ca 1600 kindlustusjuhtumiks vormistatud  õnnetust, kus kannataja on ravi- või muude ootamatute kulude katteks kindlustushüvitist saanud. 

Alaealiste lastega on juhtunud suisa 28% kõigist kindlustushüvitisega õnnetustest - enamik neist mänguhoos, õues jalutades, treeningutel või täitsa koduses keskkonnas. Kukkumised, libisemised ning õnnetused pallimängudel moodustavad 45% kõigist lastega õnnetusjuhtumitest. Palju tuleb ette ka just hooajalisi õnnetusi - olgu selleks vigastused, mis juhtunud batuudil hüpates, lumelauaga mäest alla tuhisedes või jalgrattaga sõitmisel. 

If Kindustuse näitel juhtub rohkem õnnetusi poistega - viimase aasta jooksul 65% lastega seotud juhtumitest. Vanuseliselt on kõige aktiivsemad ning julgemad  11-14 aastased lapsed - just selles vanusevahemikus on 12% lastega juhtunud õnnetustest. 45% õnnetustest, kus on osaline laps, on juhtunud Harju- ja Tartumaal.

Missugustel puhkudel kindlustus appi tuleb? 

Me teame, et õnnetus ei hüüa tulles, kuid mõtleme sellele harva. Tegelikult juhtub ootamatuid õnnetusi ka väljaspool trennisaali - tänaval, hoovis, koolis või kaitsvate koduseinte vahel. Teinekord võib ka täiesti süütu kukkumine või komistamine viia traumani, millest taastumine on vaevaline ja mis veel pikka aega hiljem tunda annab. Kindlustus aitab just sellistel puhkudel ettenägematute kulude osas.

Mõned näited, mis kindlustuses igapäevaselt lastega ette tulevad:

  • 10-aastane poiss sai trennis kukkumise tagajärjel esmapilgul kergelt vigastada. Alles järgmisel päeval hakkas tal õlg tugevalt valutama. Pärast EMO-sse pöördumist pandi talle diagnoosiks õlavarreluu proksimaalse ülaosa murd. Õla töö taastusraviks maksis If Kindlustus õnnetusjuhtumi puhul välja kahjusumma 845 €.
  • 15-aastast tüdrukut lükati tänaval ja ta kukkus paremale õlale. Hiljem traumapunkts selgus, et ta õlavarreluu on katki. Paremaks taastusraviks maksis If Kindlustus kahjusumma suuruses 845 €
  • 3-aastane poiss komistas oma jala taha ja kukkus õnnetult murdes rangluu. Kindlustusjuhtumi kahjusumma oli 260 €.

Need on vaid mõned näited sadade hulgast, kust leiame veel voodist maha veeremised, õnnetused jalgpallitrennis kui ka kukkumised hobuse seljast. Laste õnnetusjuhtumite korral on If Kindlustuse keskmised kahjuhüvitised olnud 154 €.

Kas õnnetusjuhtumikindlustus hoiab õnnetused ära? 

Ei, õnnetusjuhtumikindlustus ei hoia lastel (ega täiskasvanutel) ühtegi õnnetust, jala väänamist või luumurdu ära. Õnnetusi mänguhoos, kukkumistel ja treeningutel tuleb tegijal ikka ette. Küll aga aitab kindlustus toime tulla õnnetuse tagajärgedega, rahus juhtunust toibuda ning paraneda. 

Kindlustus katab taastava massaaži, füsoteraapia, raviprotsessi ning näiteks renditud karkude või ratastooliga kaasnevad vahendite kulud. Valuraha saad investeerida parematesse spordikaitsetesse - ägedam kiiver, paremad rattatuled või näiteks paremini jalga hoidvad spordilajaltsid- , et edaspidi veel turvalisem liikuda oleks.  Või miks mitte lohutada õnnetut last mõne  rõõmsaks tegeva lelu või elamusega.

If Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse saad teha nii endale kui igas vanuses lapsele. Kindlustuse limiidid saad ise valida ning ühe lepinguga saadki mugavalt kindlustada kogu pere. Usu, tunne on turvalisem ka teadmisest, et oled kindlustanud lisaks kodule ja autole ka iseend ja oma lapse. 

Loe veel: Õnnetusjuhtumikindlustus vs Elukindlustus - kumba valida?

Õnnetusi juhtub igal pool, tee õnnetusjuhtumikindlustus ja saad meelerahu!
Õnnetusi juhtub kõikjal: koolis, kodus, tänaval, trennis. Õnnetusjuhtumikindlustus aitab Sul nendest tingitud ootamatute kuludega toime tulla