Viis lihtsat soovitust äikeselise ilma tarvis

Igal aastal kahjustab pikne paarisaja Ifi kliendi kodu ning vara, enamjaolt rikub äikese põhjustatud voolu kõikumine kodust elektroonikat. Ilmajaam lubab äikest ka tänaseks ning homseks, kordame üle viis lihtsat soovitust pikse kahjustuste vältimiseks.

Tuletame meelde, et kõik kodukindlustuse lepingud ei pruugi sisaldada kodus olevate asjade kaitset. Seetõttu soovitame koduomanikel pöörduda oma kindlustusseltsi poole ning selgitada välja, kas nende kodune vara on ikka kindlustatud.

Kuna ükski kindlustus õnnetusi ära ei hoia, siis kordame siinkohal üle lihtsad juhised selleks, et pikne meile ning meie kodule liiga ei teeks:

  • Pikse lähenedes või kodust lahkudes lülita välja elektriseadmed
  • Ära tee ahju ega pliidi alla tuld, kuna suits juhib hästi elektrit
  • Korista hoov lahtistest esemetest ning sule aknad - äikese ajal võib tuul tugev olla
  • Autoga sõida ettevaatlikult, kuna sähvatus võib pimestada
  • Ära varju puude alla, vaid otsi lagedam ning nõgusam koht (eriti tuleb vältida lehtpuid, kuna neid tabab välk kõige sagedamini)

Soovitame hankida ka piksekaitseseadmed ning paigaldamisel pidada nõu spetsialistiga. Kui piksevarras on juba olemas, tuleks kontrollida korraliku maanduse olemasolu, kuna selle puudumisel juhib varras pikse otse majja.

Õnnetuse korral helista kohe hädaabinumbril 112. If Kindlustuse kliendid saavad kahjust teatada ööpäevaringselt Kindlustustelefonil 777 1211 või kodulehe www.if.ee kaudu.