Suurim oht metsloomale otsa sõita on kevaditi ja sügiseti Harjumaal

Suurim tõenäosus metsloomale otsa sõita on Harjumaal, Tartumaal, Pärnumaal ja Saaremaal. Kõige rohkem metslooma ja auto kokkupõrkeid toimub kevadel ja sügisel, selgub If Kindlustuse kahjustatistikast.

„Kõige sagedamini satuvad metsloomad autodele ette kevad- ja sügiskuudel. Kui kevadisel ajal avastavad noored uljad loomad oma territooriumi piire, siis sügisel on paljudel ulukitel jooksuaeg. Samuti aitavad sügisel õnnetustele kaasa halb nähtavus ja kehvad teeolud,“ ütles If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuht Taavi Kiibus, kelle sõnul tuleb olla just kevadel ja sügisel metsloomade osas eriti tähelepanelik.

2016. aastal registreeriti If Kindlustuses kokku 833 metsloomaga seotud kaskokindlustuse kahjujuhtumit, millest novembris toimus kokku 110, mais ja juunis mõlemal kuul 87 ning detsembris 85 kahju.

Maakondade lõikes annavad üldjuhul tooni piirkonnad, mida läbivad suuremad maanteed ja kus on suurem rahvastikutihedus. 151 kahju toimus Harjumaal, 113 Tartumaal, 61 Pärnumaal ning 59 Saaremaal. Kõige vähem ehk 11 kahju toimus Hiiumaal.

Kiibuse sõnul pole sõidukijuhil tihti piisavalt aega reageerimiseks, et õnnetust metsloomaga ära hoida. Seetõttu on tema sõnul paljud inimesed sõlminud enda autole kaskokindlustuse, mis katab metsloomaga kokkupõrkel tekkinud auto kahjud Ifis ilma omavastutuseta.

„Keskmine kahju metsloomaga kokkupõrke korral on 2131 eurot ja paraku pole harvad ka juhused, kus auto läheb kokkupõrke tagajärjel mahakandmisele. Suurim kahju oli möödunud aastal 19 294 eurot,“ lõpetas Kiibus.