Uus auto — uued reeglid

Oled äsja saanud uue auto omanikuks? Palju õnne!

Kindlasti soovid, et rõõm uuest autost kestaks kauem?
Siin on Sulle viis näpunäidet, mida järgides saad hoida oma sõiduki head tervist ning tagada, et see näeks veel kaua välja nagu uus.
Meelerahu ootamatustega toimetulekuks annab Sulle aga kaskokindlustus.

Ilmselt oled üsna elevil — tahad sõitu nautida ja samas ka, et auto püsiks võimalikult kaua „nagu uus“. Sellised soovid on ideaalne võimalus, et võtta autos kasutusele uued reeglid ning juurutada harjumused, mis aitaksid sõidukit aastaid uueväärsena hoida.

Siin on Sulle 5 ideed, kuidas oma autot hoida.

#1 Söök-jook autos

Tavaliselt püüavad autoomanikud autos söömist vältida, eriti kui tegemist on äsja salongist tulnud autoga. Siiski ei ole see alati lihtne ega võimalik. Oma väärtusliku aja säästmiseks võib vahel tunduda möödapääsmatu (ja samas väga mugav) haarata burks teele kaasa, kuid kas oled valmis ka selleks, et auto salongi jäävad mälestuseks kastmeplekid, saiapuru, rasvased sõrmejäljed ning vahest ebameeldiv lõhngi?
„Hädaolukorraks“ on kasulik hoida autos pakki niiskeid salvrätikuid, et toiduõnnetus saaks kiirelt kontrolli alla.

#2 Sõbralik meeldetuletus: autos ainult puhtad jalad!

Pole paremat värskendavast jalutuskäigust rannaliival või mõnusast matkast metsas. Samas, porised saapad ja mudased käpajäljed (uhiuues) autos ei paku sugugi heameelt.
Siin on Sulle mõned nipid, kuidas hoida auto puhtana ka peale loodusretke.

  • Võta kodust kaasa lapp või rätik, millega määrdunud saapad ja lemmiku käpad enne autosse istumist puhtaks pühkida.
  • Hoia pagasiruumis kilekotti, kuhu panna porised jalanõud.
  • Võta kaasa puhtad varujalatsid, mis peale mudast retke autos jalga panna.

#3 Vali turvaline parkimiskoht

Parkimine autosid täis ja kitsastes parklates võib olla närvesööv, eriti uue autoga. Tihedalt täis pargitud parklas on suurem oht saada kriim või halvemal juhul mõlk naaberauto ukselt. Lisaks võid uue auto roolis olla manööverdamisel ka ise ärevam, sest pole veel sõiduki mõõtude ja juhitavusega harjunud. Jäta liigne muretsemine! Anna endale aega oma auto tundma õppimiseks ja vali ruumikamad parklad või parkimiskohad teistest eemal. See aitab vältida ootamatuid kahjustusi.
Lisaks tasub vältida parkimist puude varju, ehkki päikselisel suvepäeval võib tunduda hea mõte hoida autot varjus. Miks? Ka Eesti ilmad võivad vahel olla üsna tujukad ning räsivas tuuleiilis murdunud puuoks võib autole kukkudes parasjagu kahju teha.

Puudel varitseb veel teinegi „oht“ autole — linnud, kes poetavad oma väljaheite just siis, kui vaja ja seal, kus vaja. Auto võib linnukakaga pihta saada ka mujal, ent pikemate peatumiste eel tasub mõelda, kas puu (või ka tänavavalgusti) alla parkimine on parim mõte. Lindude väljaheide autol on pigem kosmeetiline mure; suurema probleemi – värvi tuhmumise – vältimiseks proovi pihta saanud auto esimesel võimalusel puhtaks pesta.

#4 Korrapärane hooldus — võti kulukate remonditööde vältimiseks

Kui lased autot regulaarselt hooldada, aitad kaasa sellele, et Su auto näeb välja ja töötab nagu uus veel pikka aega. Hooldustega järjel püsida on üsna lihtne – järgi lihtsalt tootja soovitatud hooldusgraafikut.

#5 Sõida rahumeeli

Õnnetused juhtuvad ikka ootamatult. Kui kindlustus on tehtud, aitab see Sul ootamatute kulutustega paremini toime tulla ning on toeks ka siis, kui juhtud viga saama. Kaskokindlustus kaitseb Su autot mitmesuguste võimalike riskide, sealhulgas õnnetuste, varguste ja kahjustuste eest. Kindlusta oma meelerahu ja naudi sõitu — oleme Su kõrval, kui midagi peaks juhtuma.

Uue autoga sõites pakuvad põnevust ja avastamist loomulikult ka selle kõige uuemad funktsioonid ja tehnoloogiad. Siiski peaks sõiduohutus jääma alati esikohale. Ära unusta järgida liikluseeskirju, väldi sõidu ajal kõrvalisi tegevusi ning hoia teiste sõidukitega ohutut vahemaad. Neid põhimõtteid järgides õnnestub Sul ohuolukordi ennetada ja vältida ning kindlustada iseenda ja oma lähedaste turvalisus. Lisaks pea meeles alati turvavöö kinnitada, sest see on Sinu tõhusaim kaitse kokkupõrke korral.
Sõites ohutult ja vastutustundlikult saad täiel rinnal nautida uue auto hüvesid.

Nael kummi!

Soovid lisakindlust ootamatusteks? Seda pakub Sulle kaskokindlustus.