Satun õnnetusse hooldamata tee tõttu. Kes vastutab ja katab tekkinud kulud?

Lumiste oludega tasub olla maanteedel ettevaatlik, ükskõik kui hea juht sa oled.

Käes on aeg, kus autojuhtidele valmistavad peavalu libedad teeolud ja jäised tänavad. Libedal hooldamata teelõigul ei pruugi õnnetusest päästa ka talverehvid. Teeme selgeks, kes katab sellises olukoras tekkinud kahjud – on selleks tee eest vastutaja või kindlustusfirma?

Kui kaks autot hooldamata teel avarii tekitavad, siis hüvitab teisele osapoolele tekitatud kahjud tema liikluskindlustus. Õnnetuse põhjustaja ainsaks abimeheks on sellises olukorras aga kaskokindlustus, kes remondikulusid saab katta.

Kui tahta hüvitist tee omanikult, siis peab arvestama, et võid selles vaidluses jääda kaotajaks – talvisel ajal tuleb valida alati teeoludele ja ilmastikutingimustele vastav sõidukiirus ning libedusega ka ise arvestada. Raskete teeoludega peaks valima alati pigem aeglasema sõidukiiruse.

Erandiks on aga näiteks löökaugud, mis jäid paksu lumekihi taha peitu ning autot seetõttu lõhuvad. Sellistel puhkudel tuleb helistada politseisse, juhtum registreerida ning teha sündmuspaigast ka fotod.

Kui oled Ifi kaskokindlustuse klient, aitab sind libeduse tõttu tekkinud õnnetuse korral tasuta autoabi, mille saad tellida, helistades kindlustustelefonile 777 1211.

Talvisel ajal aitab sinu turvatunnet suurendada If Kindlustuse kaskokindlustus, mille kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.