Pangakaardi kindlustus

Mida peaksid teadma?
Kuigi pangas raha hoida on turvaline, ei välista see pangakaardi vargusi.

Varastatud pangakaardilt ebaseaduslikult võetud raha saab osaliselt tagasi kindlustuselt.

Pangakaardi kindlustus. Kui pangakaart on varastatud või kadunud ning sellelt on võetud raha, aitab Sind kodukindlustuse pangakaardi kaitse. Selle kaitsega hüvitab If 48 tunni jooksul pangakaardiga ebaseaduslikult sularahaautomaadist välja võetud raha või ebaseaduslikud kaardimaksed kuni 1000 euro ulatuses.

Antud kaitse laieneb ka kindlustusvõtjaga koos elavatele pereliikmetele (abikaasa, elukaaslane ja lapsed).

Pangakaardi kaitse on Ifi kodukindlustuse Klassik- ja Koguriskipaketis.

Mida ma saan ise teha, et kaardi varguse korral rahast mitte ilma jääda?

PIN-koodi kaitse. PIN-koodi ei tohi mingil tingimusel kirjutada paberilipikule ja hoida seda rahakoti vahel koos kaardiga. Kui kahtlustad, et keegi on Sinu PIN-koodi teada saanud, võta kohe ühendust pangaga.

Kontaktivabad kaardid. Kuna kontaktivabad ehk viipekaardid võimaldavad maksta ilma PIN-koodita, tuleks üle kontrollida päevane kaardikasutuslimiit. Liiga suure kasutuslimiidiga on vargal võimalik kaart kiiremini tühjaks teha. Uuri täpsemaid tingimusi ja võimalusi oma pangast.

Kontrolli kontojääki regulaarselt. Mobiilsed pangad on teinud meie elu lihtsamaks ning kontojäägil silma peal hoida on kergem kui varem. Kui näed kontol midagi ebatavalist, saab kaardi mobiilipangas koheselt blokeerida. Uuri täpsemaid võimalusi oma pangast.

Mida ma saan ise teha, et internetist ostes rahast mitte ilma jääda?

Turvalised internetiostud. Sa saad ise palju teha, et internetis mitte pettuse ohvriks langeda. Tarbijakaitseamet on selle jaoks teinud eraldi lehe soovitustega - netikaubandus.

Pane tähele! Ifi kodukindlustuse pangakaardi kaitse ei kehti, kui tegemist on pangakaardi andmete kopeerimisega või andmete vargusega internetis. Nende juhtumite korral pöördu teenusepakkuja või oma panga poole.