Liikluskindlustuse poliis ja roheline kaart

Anname selge ülevaate, mis vahe on liikluskindlustuse poliisil ja rohelisel kaardil ning millal Sul neid vaja võib minna

Mis on liikluskindlustuse poliis ja roheline kaart?

Liikluskindlustus

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mille alusel hüvitatakse avarii käigus teistele põhjustatud vara- ja isikukahjud. Sinu auto remondikulusid sellega ei korvata -  siis on abiks kaskokindlustus.

Liikluskindlustuse poliis

Ostes liikluskindlustuse, sõlmid Sa kindlustusseltsiga lepingu. Poliis on lepingu väljatrükk, kus on välja toodud kindlustusperiood ja selle alusel arvestatud kindlustusmakse.

Roheline kaart - rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis

Roheline kaart ehk rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument, mida võib vaja minna autoga välismaale sõites. Nii nagu Eestiski, hüvitatakse rohelise kaardi alusel välismaal kaasliiklejatele või sõidukitele tekitatud kahjud.

Alates 01.07.2020 ei pea roheline kaart enam füüsiliselt "roheline" olema - piisab väljatrükist tavalisele valgele paberile.

Kindlustusele andjad, nagu If Kindlustus, saavad rohelise kaardi väljastada elektroonilise pdf failina Sinu e-mailile -  selle saab klient ise vajadusel välja printida. Printimise võimaluse puudumisel saab uue Rohelise kaardi ka omale postiga koju tellida. 

Millal on liikluskindlustuse poliisi ja millal rohelist kaarti vaja ?

Eestis liigeldes ei pea poliisi kaasas kandma, politseil on võimalik poliisi kehtivust elektrooniliselt kontrollida. Küll aga vajad oma kindlustuse poliisi Eestist väljaspool.

  • Kui reisid Eestist välja Euroopa Majanduspiirkonna (sh Euroopa Liidu) riikidesse või Sveitsi, võta kaasa tavaline liikluskindlustuse poliis.
  • Kui reisid Euroopa Majanduspiirkonna riikidest väljapoole, võta kaasa liikluskindlustust tõendav roheline kaart. Rohelist kaarti vajad riikides nagu : Venemaa, Ukraina, Valgevene, Suurbritannia,  Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia,  Tuneesia, Türgi.

Kuidas ma saan rohelise kaardi?

Rohelise kaardi saad tellida, saates Ifile avalduse e-büroo kaudu või helistades Kindlustustelefonil 777 1211. Rohelise kaardi tellimine on kehtiva liikluskindlustuse ajal tasuta. 

Soovitame tellida kaardi juba varakult, kui soovid rohelise kaardi postiga koju saada - seda võimalust ka pakume.

Küll ei ole alates 1.07.20 vajadust rohelist kaarti enam rohelisele paberile trükkida ja seega saab kaardi ka pdf-formaadis e-mailile ning jääb võimalus see ise tavalisele printeripaberile välja trükkida.  Teinekord on see oluliselt mugavam ja kiirem lahendus. 

Turvalist liiklemist nii Eestis kui välismaal. Välismaal liigeldes veendu, et lisaks oma sõidukikindlustusele, oleks Sul omal reisikindlustus

Tutvu lähemalt If laiema kaitsega kaskokindlustusega ning meie liikluskindlustuse võimalustega. 

Liikluskindlustust vajad igal ajal. Eestist väljas vajad sõidukile liikluskindlustuse poliisi või rohelist kaardi.
Eestis liikluskindlustuse poliisi kaasas kandma ei pea. Euroopa majanduspiirkonnas vajad liikluskindlustuse poliisi ja EU majanduspiirkonnast väljas rohelist kaardi.