Kuidas valida oma sõidukile liikluskindlustust - kas soodsaima kindlustuse hinna järgi?

Levinud arvamuse kohaselt on liikluskindlustuse valiku tegemisel oluline vaid soodsaim hind, sest kohustusliku kindlustusena on tingimused turuüleselt samad.
Tegelikult tuleks liikluskindlustuse pakkujat valides pöörata tähelepanu kogu paketile ehk mida kindlustusandja lisaks pakub ja kui kiiresti ja sujuvalt toimib kahjukäsitlus.

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus sõidukile, mis aitab hüvitada sinu poolt teistele tekitatud kahju, kui juhtud liiklusõnnetuses süüdlaseks jääma.

Avariis võivad kannatada saada nii teised autod, tee ääres olevad objektid kui ka inimesed, mistõttu võib ühe avarii kahju ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Markantsemate juhtumite puhul isegi sadadesse tuhandetesse eurodesse.

Liikluskindlustusega tagatakse sinu vastutus teiste ees ja nii ei pea sa tekitatud kahju oma taskust kinni maksma. Samuti võid kindel olla, et kui sa oled ise õnnetuses kannataja, hüvitab õnnetuse tekitaja kindlustusselts sulle tekkinud kahjud.

Liikluskindlustus vs Kaskokindlustus

Oluline! Liikluskindlustust ei tohi sassi ajada kaskokindlustusega: erinevalt liikluskindlustusest hüvitab kaskokindlustus sinu enda sõidukile tekkinud kahju ja seda ka juhul, kui juhtud õnnetuses ise süüdi olema.

Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind?

Liikluskindlustuse hind If Kindlustuses sõltub mitmest asjaolust. Näiteks :

 • kui võimsa masinaga on tegu
 • kui vana on omanik ja kus ta elab
 • kui pikk on kindlustamise staaž
 • kas tal on olnud ka varasemalt kahjusid.

Kui kindlustatav sõiduk on liisingus, arvestatakse hinna määramisel vastutava kasutaja andmeid ja kahjuajalugu.

Noored autojuhid ja liikluskindlustus

Kuna noorel juhil on kindlustusmakse kallim, registreeritakse teinekord lapse kasutuses olev auto vanemate nimele. Sel juhul peab paratamatult arvestama, et kui noorel juhil tekib kahju, tõuseb hoopis lapsevanema kindlustusmakse. Samuti ei kogu ilma kindlustuseta noor juht endale kindlustuse staaži, mille arvelt saab juba esimese kahjudeta aasta järel soodsama hinna. Noortel juhtidel on kindlustus kallim kuna statistiliselt põhjustavad nad enda kogenematusest kahjusid mitu korda rohkem kui teised liiklejad.

Kõik need asjaolud muudavad kindlustusmaksete võrdlemise päris keerukaks. Tallinnas võimsa mootoriga liikleva noore juhi ja Võrumaal väikeautot kasutava pereema aastane liikluskindlustuse makse võib erineda kordades. 

Mida lisaks soodsaimale hinnale tähele panna liikluskindlustuse valimisel?

 • Kindlustusfirma kättesaadavus vajaduse tekkimisel

  Kas kindlustusfirma on kättesaadav 24h ööpäevas, et saaksid osta või pikendada lõppenud kindlustust kasvõi öösel ning abi avarii korral kohe, kui seda vajad?

 • Remonditöökodade võrgustik

  Kas remonditöökojad, kuhu autot on võimalik remonti viia, asuvad sinu kodu lähedal või tuleb sul auto parandamiseks sõita hoopis teise linna või maakonda?

 • Partnerite kvaliteet

  Kas kindlustusfirma autoremondipartnerid on hoolikalt valitud ja teevad kvaliteetset tööd?

 • Meeldetuletused

  Kas lõppeva poliisi uuendus saadetakse automaatselt, et sa ei sõidaks kogemata ilma kehtiva kindlustuseta?

 • Kahjukäsitluse kiirus

  Kui kiirelt saab sinu kahjujuhtum lahenduse, et saaksid võimalikult kiirelt taas enda auto rooli istuda?

Kahjukäsitlus kui kindlustuse tõehetk

Öeldakse, et just kahjukäsitlus on kindlustuse tõehetk, sest siis selgub kui kiire on kahju käsitlemine, kas kahju makstakse välja ja kui hästi teostatakse kahjujärgsed tööd. Ehk teisisõnu - kas kindlustus täidab ootamatustel oma eesmärki.

Paljud kliendid ei tea, et alates 2015. aastast võimaldab seadus pöörduda liikluskindlustuse kahjujuhtumi korral oma valitud kindlustusseltsi poole. Ehk -  vaatamata sellele, kelle juures on kindlustatud õnnetuse põhjustaja, on sinul kannatanuna alati võimalus ajada asju oma kindlustusseltsiga!

Seetõttu on oluline et kindlustad ennast kvaliteetse ja usaldusväärse kindlustusseltsi juures. Vaid nii saad olla kindel, et õnnetuse korral on sulle tagatud kvaliteetne kahjukäsitlus ja klienditugi.