Noaga kätte lõikamisest varbaluu murruni – kõige rohkem õnnetusi juhtub kodus

Kodu on meie jaoks kui tempel, kus tunneme end kõige turvalisemalt. Ometi juhtub just kodus kõige rohkem õnnetusi, nagu näeme enda õnnetusjuhtumikindlustuse kahjusid vaadeldes. 

Õnnetusjuhtumikindlustus

Näiteks on nii mõnedki perele õhtusööki valmistades endale koletul kombel kätte lõiganud. Rääkimata lastest, kes võivad pahaaimamatult end mänguhoos vigastada. Selliste olukordade puhul on suur abi õnnetusjuhtumikindlustusest.

Kui võiks arvata, et õnnetusjuhtumid peavad olema aktiivse eluviisi tagajärg, mida esineb ainult sportlastel, siis see arusaam on mõistlik unustada. Teinekord piisab ka unisest valesammust pimedas toas, mis ootamatu õnnetuse kaasa toob. 

Näiteks on treppidest alla tulles komistatud ja kukutud nii, et inimesed on pidanud jääma töö juures pikaks ajaks eemale haiguslehele. Õnnetusjuhtumikindlustuse olemasolul saab rahus kodus end ravida, sest meie sissetulekud haiguslehel olles ei vähene. Selline kaitse kehtib juhul, kui kindlustuspoliisile on valitud päevaraha kaitse.

Kindlustuskaitse hakkab kehtima valuraha ja päevaraha osas, kui õnnetuse tagajärjel vajab inimene ravi vähemalt 7 päeva. Kui aga tekib tasulise raviteenuse vajadus, võib seda ka kohe kasutada.

Kaitstud on ka lapsed

Lastel juhtub kahjuks kodus tihti õnnetusi – lihtsamatest traumadest kuni näiteks põletushaavadeni, kui pliidi pealt on kaela tõmmatud pott keeva veega. Seega, kui tihti arvatakse, et õnnetusjuhtumi peamine hüvitis on seotud valurahaga, on hea teada, et tegelikult aitab see ka pöörduda tasulise arsti vastuvõtule ja saada taastusravi.

Näiteks on taastusravi vaja teinekord ka õnnetuste puhul, mis esmapilgul võibolla seda ei eeldagi. Näiteks üks 8-aastane laps kukkus rulaga sõites nii õnnetult, et murdis oma randmeluu. Paranemise kägius selgus, et kiiremaks paranemiseks on vaja taastusravi, seega hüvitas If nii transpordi taastusravisse kui ka massaži.

Rangluu murd garaaži koristades

Koduses majapidamises on alati töid, mis vajavad tegemist, kuid ka seal tasub eriti ettevaatlik olla. Näiteks on katuseplekki paigaldades lõiganud pleki serv inimese säärde, mille tagajärel tekkis suur haav. Teisel kliendil juhtus garaaži koristades õnnetus, mille puhul kukkus ta kanalisse ja murdis rangluu.

Kui vigastusest taastumise ajal on vaja minna eraarsti vastuvõtule, saab kindlustus ka need kulutused katta.

If Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse kaitsed kehtivad õnnetustele üle kogu maailma ning ühe kindlustuslepinguga on võimalik kaitsta kogu pere. Tutvu tingimustega siin.