Kindlustatud inimestega juhtub 13 ja reede vähem õnnetusi kui tavalisel reedel

If Kindlustuse viimase 15 aasta statistikat uurides selgub, et 13 ja reedel ei juhtu rohkem õnnetusi teiste reedetega võrreldes, vastupidi. Sellel kardetud ebausu päeval satuvad Ifi kliendid märgatavalt vähem õnnetustesse.

Viimase 15 aasta kõige õnnetusterohkem reede oli 26. oktoobril 2012, kui Ifis registreeriti 143 liikluse ning 87 kaskokindlustuse juhtumit. Sellel päeval oli lumine ning vägagi tuuline ilm, sekka tuli ka tublisti äikest ning Dirhami vaatluspostil mõõdeti tollel päeval tuulekiiruseks lausa 39m/s.

Reisikindlustuse kõige kahjuderohkem reede oli 16. aprill 2010, kui reisikahjudest anti teada 93 korral. Tegemist oli Islandi vulkaaniga ning reisikahjude neli kahjurohkemat päeva läbi ajaloo olidki põhjustatud sellest samast vulkaanist ajavahemikul 16.04-20.04.2010.

If Kindlustuse kommunikatsioonijuhi Rain Porsa sõnul võib kindlustatud inimeste ning kindlustamata inimeste õnnetuste statistika erineda.

„Põhjust, miks kindlustatud inimestega ebaõnne päeval rohkem õnnetusi ei juhtu, võib otsida ilmselt kindlustundest. Kindlustus ei suuda küll õnnetusi ära hoida, kuid teadmine, et õnnetuse korral aidatakse mul võimalikult valutult kõik jälle korda saada, annab inimesele südamerahu ning siin ei ole ülemäära vahet, kas tegemist on 13 ja reede või mõne muu päevaga. Mulle tundub, et mida rohkem me muretseme ja kardame, seda suurema tõenäosusega mõni nendest hirmudest realiseerubki. Vastutuse jagamine aitab ehk ka muret vähendada ning kindlustus ongi selleks, et inimest liigsest muretsemisest säästa,“ lisas Porss.

Kui võtta 13 ja reede kahjud ning võrrelda neid kõikide teiste reedete kahjudega, siis kindlustusseltsina võib If väita, et 13 ja reede juhtub keskmisest vähem õnnetusi.

Järgmine 13 ja reede on alles järgmise aasta jaanuaris.