Ärge jätke asju autos nähtavale

If Kindlustus palub inimestel autodesse kotte ja väärtuslikke asju mitte jätta ning varguse puhul teavitada kindlasti ka politseid. Eriti tähelepanelik tuleb olla kaubanduskeskuste-, randade- ning jalutusradade äärsetes parklates.

Möödunud aastal teavitasid Ifi kliendid 241 korral küljeklaasi purustamisest, tänavu on neid registreeritud 63.

Auto küljeklaasi purustamise põhjuseks ei pea olema sülearvuti või pakendis teler, tihtipeale võivad need ka üsna tähtsusetuna tunduvad asjad olla. Eelmisest poest auto tagaistmele jäänud poekott on juba piisav põhjus vargale klaas purustada ning selle kotiga jooksu panna. Aknaid on purustatud ka näiteks sigaretipaki või vihmavarju kättesaamiseks.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuht Taavi Kiibus palub inimestel sõidukit parkides salong kriitilise pilguga üle vaadata, et midagi kusagil nähtavale ei jääks. „Kotid ning suuremad asjad tuleks pakiruumi panna ning väiksemad vidinad kindalaekasse. Ka teisaldatavad navigatsiooniseadmed tuleks peita või kaasa võtta,“ lisas Kiibus.

Kuidas vargust avastades käituda?

  • Kaduma läinud asjadest tuleks koheselt teavitada politseid hädaabinumbril 112.
  • Katkine küljeklaas vahetatakse If Kindlustuse kasko kliendile omavastutuseta lähima koostööpartneri juures, koostööpartnerite nimekirja leiab aadressilt www.if.ee või helistades Kindlustustelefonile 777 1211.
  • Kui asjad varastatakse kindalaekast või pagasiruumist ja kodune vara oli kindlustatud If Kindlustuses Klassik- või Koguriskipaketiga, siis hüvitatakse ka varastatud esemete maksumus kuni 1000 euro väärtuses.