Ifi Turvafond annab 4000€ laste turvalisuse tõstmiseks

Tänasest kuni 22. maini saab Facebooki keskkonnas esitada taotlusi laste turvalisuse tõstmiseks, võitja projekt selgub lastekaitse päeval, 1. juunil ning selle valivad Facebooki kasutajad.

Näiteks võib kodukoha lasteaiale toetuse taotlemisega rõõmu valmistada ka eraisik. Möödunud aastal võitis Facebooki kampaania Põltsamaa lasteaed Tammetõruke, kes toetussumma eest ehitas lasteaia territooriumile uue aia.

2006. aastal loodud Ifi Turvafondi saab taotlusi saata aastaringselt, kuid juba viiendat korda selgitame parima kahjuennetusliku projekti Facebooki kasutajate abiga. Kui siiani on Facebookis jagatav toetussumma olnud 2000 eurot, siis sellel aastal tõstsime selle kahekordseks ning võitja projekt saab 4000 eurot.

If Kindlustuse kommunikatsioonijuhi Rain Porsa sõnul on turvafondi peamine eesmärk panna inimesi märkama turvalisusega seotud kitsaskohti kohalikul tasandil. „Turvafondi kampaanias osalevad projektid üle Eesti ning kõigil on võrdne võimalus toetussumma võitmiseks. Meie kogemus näitab, et kuigi toetussumma saab lõpuks üks enim hääli saanud projekt, siis kampaaniaga kaasnev tähelepanu tuleb tegelikult kõigile kasuks. Näiteks on möödunud aastatel kodukandi projektidele õla alla pannud ka kohalikud ettevõtted, et laste elu ikka turvalisem oleks,“ lisas Porss.

If toetab Turvafondiga näiteks laste mänguväljakute ehitamist või turvalisemaks muutmist, tulekahjusignalisatsiooni paigaldamist, aga ka turva- ja ohutusvahendite (helkurvestid, jalgrattakiivrid jmt) soetamist.

Taotlusi saab Facebookis sisestada kuni 22. maini, sealt edasi jätkavad 20 paremat projekti uues hääletusvoorus ning parim projekt selgub lastekaitse päeval, 1. juunil. Taotluse saab esitada siin!

Möödunud aastal võitis Facebooki kampaania Põltsamaa Tammetõruke, kes sai lasteaia territooriumile uue aia. Ülemöödunud aastal võitis Turvafondi toetuse Põltsamaa lasteaed Mari, kes võidetud toetussumma eest ehitas uue piirdeaia. Kolm aastat tagasi võitis Pärnu lasteaed Pillerpall, kes saadud toetuse panustas samuti piirdeaia rajamisele. Neli aastat tagasi hääletasid Facebooki kasutajad võidu vääriliseks Pärnu lasteaia Trall hoovi korrastamise ning turvalisemaks muutmise projekti.