Igal kuul unustab tankimispüstoli paaki kümneid inimesi

Tankimispüstoli paaki unustamise juhtumid on Eestis igapäevased ning ühe juhtumi eest hüvitab kindlustusselts tanklale keskeltläbi 650 eurot. Möödunud aastal teatasid Ifi kliendid kütusetankuri kahjustamisest 163 korral.

If Kindlustuse kliendid teatavad igal kuul kümnetest juhtumitest, kus pärast tankimist on püstol paaki unustatud ja sellega tanklale kahju tekitatud. Kindlustusselts käsitleb seda liikluskindlustuse juhtumina ning hüvitab tanklale enda kliendi tekitatud kahjud.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul võib tankimispüstoli paaki ununemine kindlustusseltsile maksma minna ka kuni 10 000 eurot. „Üldjuhul rikub tankimispüstoliga minema sõitmine katkeklapi, mille vahetus jääb alla tuhande euro. Samas on olnud ka juhtumeid, kus välja tuleb vahetada kogu tankur ning siis võib kahjusumma ulatuda ka 10 000 euroni. Enne tanklast liikuma hakkamist tuleks kontrollida küljepeeglist, ega tankimispüstol paaki pole ununenud,“ soovitas Kiibus.

Kiibus lisab veel, et tankimispüstol paagis sõidu alustamine on väga ohtlik lähedal olevatele inimestele, kuna kütusevoolik tõmmatakse enne selle purunemist väga suure pinge alla. Kuuldavasti ei ole osades riikides võimalik tankimispüstolit just selle ohu tõttu lukustada. Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel registreeriti eelmisel aastal Eestis kokku 718 juhtumit, kus sõidukiga vigastati kütusetankurit. Tänavu on selliseid juhtumeid registreeritud 119.