Kindlustuspettused telefonide ning tahvelarvutitega on kasvav trend

If Kindlustuse klientidel on koduse vara kindlustamisel kaitse all ka kaasas kantav vara, sealhulgas mobiiltelefonid ning tahvelarvutid. Paraku püüavad iga kuu kümned kliendid valeinfo edastamisega kindlustusseltsilt hüvitist välja petta, enamjaolt on tegemist olnud telefonide ning tahvelarvutite varguste ja purunemistega. Tuletame inimestele meelde, et kindlustuspettus võib kaasa tuua kriminaalmenetluse.

Pea kõikides kindlustusseltsides töötavad kindlustusuurijad, kelle ülesandeks on pettuste avastamine ning tõendamine selleks, et ausad kliendid ei peaks kelmide tekitatud kahjusid kinni maksma.

If Kindlustuse kahjukäsitlusüksuse juhi Tiit Kolde sõnul suhtutakse ka paarisaja eurosesse pettusesse täie tõsidusega. „Kindlustusuurijad teevad tihedalt koostööd politseiga ning ühise jõuga suudetakse ka pisemaid pettusi avastada ning tõendada. Koostööd teevad ka erinevate kindlustusseltside uurijad. Olgu kohe öeldud, et uurijad on piisavalt kogenud ning kahtluse tekkimiseks peab selge põhjus olema, niisama kontrolli mõttes ausaid kliente ei tülitata,“ selgitas Kolde.

Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juht Roger Kumm toonitab, et teadlikult valeütluste andmine avalduse esitamisel on kriminaalkorras karistatav. „Üldjuhul selgitame valeütlused välja juba uurimise algfaasis, kuid sellegipoolest saaks politsei valeavalduste tõendamisele kulutatud ressurssi suunata hoopis tõsisemate kuritegude avastamisele,“ sõnas Kumm.

Kumm lisab veel, et Karistusseadustiku §212 järgi võib kindlustuskelmuse eest karistada rahatrahvi või kuni viieaastase vangistusega.

If Kindlustuse uurijad on tänavu ligi 200 000 euro eest pettusi avastanud.