Liiklus- ning kaskokindlustuse sõlmimiseks piisab nüüd sõiduki registreerimisnumbri sisestamisest

Internetis kindlustamine kasvab suurel kiirusel ning kindlustusseltsid arendavad oma keskkondi iga päevaga järjest kiiremaks ja lihtsamaks. If Kindlustuse e-büroost liiklus- ning kaskokindlustuse ostmiseks piisab nüüd üksnes sõiduki registreerimisnumbri sisestamisest. Ifi e-büroost ostetakse kuus keskmiselt pea 10 000 poliisi.

Kui veel mõni aeg tagasi tuli sõidukile kindlustuse sõlmimiseks täita mitmeid erinevaid lahtreid sõiduki andmetega, siis täna piisab üksnes sõiduki registreerimisnumbri sisestamisest ning paari minutiga on kindlustus sõlmitud.

If Kindlustuse e-kanali juhi Taaniel Sepa sõnul on täna kindlustuse ostmine kiirem ja lihtsam kui kunagi varem.

„Internetist ostmine on täna juba nii lihtsaks ja turvaliseks tehtud, et sellega saavad hakkama ka harva internetti kasutavad vanemad inimesed. Oleme märganud, et kes juba internetist korra ostnud on, see teeb seda veel ning põhjuseks on kahtlemata oluliselt soodsam hind ning ajavõit. Ifi e-büroos on näiteks liikluskindlustus 10 ning kõik teised kindlustuslahendused 15 protsenti soodsamad, edastada saab ka kahjuteateid ning sisuliselt kogu asjaajamine käib läbi e-büroo keskkonna,“ sõnas Sepp.

Sepp lisab veel, et internetis kindlustamise positiivne külg on ka asjaolu, et kõik toimingud ja lepingud on kliendil ühes kohas koos ajalooga kenasti nähtavad ning jälgitavad.

Ifi e-büroo alustas 15 aastat tagasi ning viimase viie aastaga on müük internetis kasvanud neli korda. Eestis pakub internetis kindlustamise võimalust kaheksa kindlustusseltsi. Ifi e-bürood külastasid kliendid eelmisel aastal 1 350 000 korda, kahjuteateid edastati 32 000 ning kindlustus sõlmiti 100 000 korral.