Märtsis registreeriti rekordarv klaasikahjusid

Märtsis maksis If Kindlustus oma klientidele 2955 kahjujuhtumi eest 3,7 miljonit eurot hüvitisi. Klaasikahjusid registreeriti viimaste aastate rekordarv, kui 692 kaskokindlustuse klienti vajasid klaasi väljavahetamist või parandamist.

Aastaga on hüvitatud kahjude arv kasvanud 9,4 ja hüvitatud summa 13,6 protsenti. Suurimad märtsikuu väljamaksed olid tavapäraselt kaskokahjudes ja liikluskahjudes, kus If korvas vastavalt 1,5 ja 1,1 miljoni euro eest kahjusid. Varakahjusid hüvitati miljoni euro ulatuses.

Kaskokahjusid registreeriti 1603 ning nendest 692 korral vajasid Ifi kliendid sõiduki klaasi vahetust või selle parandamist.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul on klaasikahjude hüppeline kasv igakevadine ning seotud sageli teetööde ning auklike tänavatega. „Lahtiseid kivikesi on teedel tänavu eriti palju tänu auklikele tänavatele ning varajastele teetöödele. Sõidukijuhtidel tuleks hoida kahjustuste vältimiseks suuremat pikivahet, lisaks esiklaasi purunemisele saavad tihti kannatada ka auto esiosa ning tuled,“ lisas Kiibus.

If Kindlustuse kaskokindlustuse kliendil on salongiklaasid kindlustatud ilma omavastutuseta.