Piirissaare saarel põlenud palvemaja oli kindlustatud

Üleeile Piirissaare saarel tulekahjus hävinud palvemaja on kindlustatud If Kindlustuses. Täna hommikul sõidab saarele olukorraga tutvuma If Kindlustuse esindaja koos ehituseksperdiga ning seejärel otsustatakse taastamistööde teostamise üksikasjad.

16. mai varahommikul Piirissaare vallas Saare külas toimunud tulekahjus hävisid kolm majapidamist ning vanausuliste palvemaja.

If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul on tulekahjus hävinud palvemaja kindlustatud If Kindlustuses ning täna saarele saadetud eksperdid kaardistavad taastamistööde alustamiseks olukorra.

„Sellise väikesaare elanike jaoks on tegemist kahtlemata tragöödiaga ning meie omalt poolt teeme kõik endast oleneva, et võimalikult kiiresti taastamistöödega alata saaks. Meedias on küll palju räägitud hävinud palvemajast ning selle taastamisest, kuid lisaks sellele võttis tuli ka inimestelt elamised. Nende hoonete kindlustuste kohta meil paraku info puudub, kuid kodu kaotus on tõsine ja väga karm õnnetus ning kindlustuse puudumisel tuleb mõelda nüüd sellele, kuidas need kodu kaotanud inimesed endale katuse pea kohale saaksid,“ sõnas Jõhvik.

If Kindlustusele on tänavu teada antud 51 tulekahjust, möödud aastal tegi kahjutuli Ifi klientide kodudele liiga 182 korral.