Üleujutatud sõiduteel kahjustada saanud sõidukit ei pruugi kindlustus hüvitada

If Kindlustus paneb inimestele südamele, et üleujutatud teed läbima asudes tuleb olla eriti ettevaatlik ning veenduda, et vesi ei satuks läbi õhuvõtuava mootori toitesüsteemi. Kindlustusseltsid ei pruugi sellisel juhul kahju täies mahus hüvitada ning mõnel juhul võib klient asjaoludest sõltuvalt hüvitisest sootuks ilma jääda.

Kui mõni aeg tagasi oli vee sattumine mootori toitesüsteemi üleujutatud sõiduteel liigeldes Ifi kindlustustingimuste järgi mittehüvitatav, siis täna on see ohutusnõuete eiramine ning kindlustusselts võib hüvitist olenevalt olukorrast vähendada. Palume arvestada, et mitmetel kindlustusseltsidel on selline juhtum ka täna mittehüvitatav.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul arvestatakse selliste kindlustusjuhtumite lahendamisel kõikide asjaoludega, kuid üleujutatud sõiduteed tahtlikult läbides ning seeläbi sõidukit kahjustades ei pruugi kindlustusseltsilt täies mahus hüvitist saada.

“Kui ei olda kindel sõiduki veetaseme taluvuses, siis ei tasuks ka seda eksperimenti ette võtta. Soovitan sellisel juhul valida kas teise tee või kutsuda appi suurema läbimisvõimega puksiirsõiduk, mille tellimine läbi Ifi Autoabi on meie kaskokindlustuse kliendile tasuta,” sõnas Kiibus.

Kiibus lisab veel, et üleujutatud teeks võib nimetada olukorda, kus veetase teel ulatub sõiduki küljekarpide ning kaitserauani. Oluline on meeles pidada, et kui tee on kaetud veega, peab juht veenduma, et selle läbimine on sõidukile ohutu.

If Kindlustusele on teada antud kuuest juhtumist, kus vesi eile sõidukit kahjustas.