If Kindlustusele teatati 56 tormikahjust summas 100 000 eurot

Nädalavahetuse äikesetormi järel teatati If Kindlustusele 51 tugevast tuulest ja äikesest tingitud varakahjust ning neljast kaskokahjust. Ühel juhul sai vigastada ka laps, kes tormi tõttu trepil kukkus. Tormikahjud küündivad 100 000 euroni. Kõige rohkem kahjuteateid tuli Harjumaalt ja Järvamaalt.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhataja Taavi Kiibuse sõnul tekitas kõige rohkem kahju tugev tuul, mis rebis hoonetelt katuseid, murdis puid, lõhkus aknaid ja abihooneid.

„Mitmel juhul pillutas tuul lahtiseid esemeid, näiteks batuute, kõrvalhoonetesse ja sõidukitele. Tuletame meelde, et kui lenduvad esemed põhjustavad kahju naabri majale või autole, siis vastutab kahju eest lendu läinud vara omanik. Vastutuskindlustuse olemasolul korvab tekkinud kahju kindlustus,“ ütles Kiibus. Kokku 17 korral kahjustas äike kodust elektroonikat, lüües rivist välja televiisoreid, ruutereid ja digibokse, samuti vee- ja maasoojuspumpasid. Esines ka juhtumeid, kus äikese tõttu lakkasid töötamast pesumasin ja integreeritud pliit.

Kuuel juhul kahjustasid suured rahepallid katuseid ja tugeva rahe tõttu said mõlke kaks sõidukit.

Nädalavahetuse tormiga seotud kahjuteadete arv ei ole veel lõplik, sest näiteks suvekodude puhul avastatakse tormikahjud tihti hiljem. Ifile teatatud nädalavahetuse tormikahjud maakonniti (kokku 56): Harjumaa 24, Järvamaa 8, Lääne-Virumaa 6, Tartumaa 4, Valgamaa 4, Pärnumaa 3, Viljandimaa 2, Võrumaa 2, Hiiumaa 1, Ida-Virumaa 1, Raplamaa 1.

Tänavu on Ifis registreeritud 166 tormikahju summas üle 220 000 euro. Mullu teatati If Kindlustusele 477 tormikahjust, mille eest makstud hüvitised ulatusid 670 000 euroni.