Lemmikloomade kahjuhüvitised on aastaga kahekordistunud

Septembris teatati Ifile 156 koera ja kassi kindlustusega seotud kahjujuhtumist, mida on aasta varasemaga võrreldes 70 protsenti rohkem. Möödunud kuul ulatusid lemmikloomadega toimunud kahjud üle 35 000 euro, kasvades aastaga 114 protsendi võrra. Enamus juhtudel oli põhjuseks looma haigusega seotud ravikulud, neist viiel juhul oli tegu traagiliselt lõppenud haigestumisega.

If Kindlustuse varakindlustuse tootjuht Veiko Sepp sõnas, et tihti külastavad lemmikloomade omanikud veterinaari sagedamini kui oma perearsti.

„Meie statistika näitab, et keskmised lemmikloomade raviarved jäävad paarisaja euro juurde ja kindlustatud loomade puhul ei pea raviotsused sõltuma omaniku rahalisest hetkeseisust. Rõõm on tõdeda, et ostetud kindlustusest saavad kliendid reaalselt kasu oma lemmikute sagedaste ravikulude katmisel. Viimastel aastatel on inimeste teadlikkus kindlustamisest kasvanud ja seega asendab lemmikloomakindlustus koertele ja kassidele haigekassat,“ ütles Veiko Sepp.

Kui valdavalt teatatakse lemmikloomade haigestumise ja õnnetustega seotud kahjudest, siis möödunud kuul registreeriti ka kaks juhtumit, kus koerad olid üürikorteris närinud katki mööblit, kraapinud seina auke ja kahjustanud võõrast vara. Samuti üks selline vastutuskindlustuse kahju, kui koer ründas ja vigastas jalutuskäigul möödunud naisterahvast.

Septembris maksis If Kindlustus oma klientidele 2569 kahjujuhtumi eest 3,5 miljonit eurot hüvitisi. Suurimad väljamaksed moodustasid kaskokahjud, mille eest If korvas 1,5 miljonit eurot. Vara- ja liikluskahjusid hüvitas If Kindlustus kummagi puhul 900 000 euro ulatuses.